World Cup final: France against Croatia

Kibice Francji w Moskwie. (Fot. Getty Images)
At. 16:00 GMT time in Moscow's Luzhniki will take place the most important interstate football game since 2014, when in the final of the World Cup in Brazil Germany defeated Argentina. In this year's World Cup in Russia, France and Croatia will play for the trophy.

W stolicy Rosji faworytami wydają się "Trójkolorowi", zwłaszcza że rywale musieli wziąć udział w dogrywce w spotkaniach z Danią, Rosją i Anglią. Francuzi w fazie pucharowej pokonali z kolei Argentynę, Urugwaj i Belgię za każdym razem w ciągu 90 minut.

Zespół z Bałkanów pokazał jednak, że jest dobrze przygotowany fizycznie i rozegrane dodatkowe minuty mogą wcale nie wpłynąć na formę podopiecznych Zlatko Dalica.

Chorwaci też mają swoich oddanych kibiców, a na koszulkę z numerem kapitana drużyny nie brakuje chętnych... (Fot. Getty Images)

"Mała Chorwacja w finale mistrzostw świata! Nikt nie wierzył przed turniejem, że możemy zajść tak daleko, ale my wierzyliśmy" - podkreślił Ivan Perisic, bohater półfinału z Anglią, w którym zdobył bramkę i zaliczył asystę.

Oba zespoły łączy fakt, że swój najlepszy wynik w historii MŚ osiągnęły na tym samym mundialu - w 1998 roku we Francji. "Trójkolorowi" sięgnęli wówczas po tytuł, a Chorwaci, którzy przegrali z gospodarzami 1:2 w półfinale, ostatecznie zajęli trzecie miejsce.

"Wierzymy w siebie. Musimy sobie wyobrazić, że to normalny mecz. I dać z siebie wszystko na boisku. Nie będziemy mieć wiele okazji, dlatego musimy je wykorzystać, kiedy nadejdą" - przyznał francuski napastnik Antoine Griezmann.

Chorwacja ma szansę na pierwszy w historii tytuł i może zostać dziewiątym triumfatorem mistrzostw świata.