Wimbledon: Djokovic is the final rival of Kyrgios

"Djoko" i Norrie grali 2 godziny i 34 minuty... (Fot. Frey/TPN/Getty Images)
Defending the title and the highest seeded, Novak Djokovic advanced to the final of the Grand Slam Wimbledon. Yesterday the Serbian tennis player defeated British Cameron Norri (No. 9) 2: 6, 6: 3, 6: 2, 6: 4. He will play for the title tomorrow with Australian Nick Kyrgios.

Spotkanie zaczęło się niespodziewanie, bo w pierwszym secie inicjatywa należała do Norriego. Brytyjczyk grał agresywnie i trzykrotnie przełamał Djokovica. Pierwszą partię szybko zamknął 6:2.

W drugiej wyrównana gra trwała do stanu 3:3. W siódmym gemie Norrie popełnił kilka prostych błędów i w efekcie został przełamany. Później na korcie zdecydowanie dominował Serb.

"Na początku nie grałem dobrze. Czułem się zmęczony, upał i stawka meczu też robiły swoje. Miałem szczęście, gdy udało mi się przełamać Camerona na 4:3 w drugim secie. Od tego momentu wszystko zaczęło się układać po mojej myśli" - powiedział Djokovic w rozmowie na korcie.

W pierwszym secie Serb popełnił 12 niewymuszonych błędów, a w trzech pozostałych łącznie 16. Od drugiej partii świetnie funkcjonował jego serwis. Norrie nie miał już nawet jednej okazji do przełamania.

Spotkanie trwało dwie godziny i 34 minuty.

35-letni Djokovic to 20-krotny triumfator turniejów wielkoszlemowych. Wimbledon wygrał dotychczas sześć razy - w 2011, 2014, 2015, 2018, 2019 i 2021 roku.

W 2020 roku prestiżowa impreza londyńska nie odbyła się z powodu pandemii. Utytułowany Serb może więc pochwalić się obecnie 27 zwycięstwami z rzędu w pojedynkach na kortach All England Lawn Tennis and Croquet Clubu.

Do finału wielkoszlemowych turniejów awansował po raz 32., co jest rekordem, a do tej fazy Wimbledonu - po raz ósmy. Finał na londyńskiej trawie przegrał tylko raz - w 2013 roku z Brytyjczykiem Andym Murrayem.

Kyrgios natomiast do pierwszego w karierze wielkoszlemowego finału awansował bez wychodzenia na kort. W czwartkowy wieczór jego rywal, rozstawiony z numerem drugim Hiszpan Rafael Nadal, poinformował, że z powodu kontuzji mięśnia brzucha nie będzie w stanie przystąpić do meczu.

Djokovic z Kyrgiosem zmierzył się wcześniej dwukrotnie i oba mecze... przegrał - w 2017 roku Australijczyk był lepszy w Acapulco oraz w Indian Wells.