Wimbledon: Iga Świątek advanced to the second round

Iga Świątek wciąż udowadnia, że zasługuje na tytuł pierwszej rakiety świata. (Fot. Getty Images)
Iga Świątek advanced to the second round of the Wimbledon Grand Slam. The leader of the world ranking of tennis players won against China's Lin Zhu 6-1, 6-3. The meeting lasted one hour and 21 minutes.

W 2. rundzie Świątek zagra z Włoszką Martiną Trevisan lub Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo.

Rywalizację na kortach trawiastych w Londynie podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego zaczęła w bardzo dobrym stylu. W pierwszym secie po kilkunastu minutach prowadziła 5:0.

W szóstym gemie Świątek zmarnowała dwie piłki setowe. Gdy Lin wreszcie otworzyła wynik po swojej stronie, publiczność zgotowała jej owację. Polka pozwoliła na więcej 34. w światowym rankingu rywalce i po chwili zamknęła pierwszą partię przy swoim serwisie.

Początek drugiego seta był bardziej wyrównany, ale w końcu Świątek przejęła w nim kontrolę. Gdy prowadziła 4:3 mecz został przerwany z powodu opadów deszczu. Zawodniczki opuściły kort i rozłożono dach. Do gry wróciły po ponad 20 minutach.

Przerwa nie wpłynęła źle na 22-latkę z Raszyna. Gładko wygrała gema na 5:3, a następnie przełamała rywalkę i zakończyła spotkanie.

"Czuję się bardzo komfortowo i jestem zadowolona z wykonanej dziś pracy" - przekazała Świątek w krótkiej rozmowie na korcie. Z Zhu mierzyła się pierwszy raz w karierze.