Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Wielkie pożegnanie Ibrahimovica w Sztokholmie już 8 czerwca

Wielkie pożegnanie Ibrahimovica w Sztokholmie już 8 czerwca
W drużynie narodowej słynny napastnik zagrał 122 razy, strzelając 62 bramki. Ostatni raz wystąpił w niej w marcu ub.r. w Sztokholmie w meczu eliminacji mistrzostw Europy z Belgią (0:3). (Fot. Getty Images)
Legendarny szwedzki piłkarz Zlatan Ibrahimovic, który w czerwcu ubiegłego roku zakończył karierę, 8 czerwca zostanie uroczyście pożegnany na stadionie Friends Arena w Sztokholmie, zaraz po towarzyskim meczu reprezentacji 'Trzech Koron' z Serbią.
Reklama
Reklama

"Uroczystość rozpocznie się zaraz po końcowym gwizdku sędziego i będzie to iście królewska impreza, jakiej piłkarska Szwecja jeszcze nie widziała. Wszystkie detale będą trzymane w ścisłej tajemnicy, tak aby zaskoczyć publiczność i samego Zlatana. Zasłużył na dozę tajemniczej magii" - stwierdził nowy selekcjoner reprezentacji Szwecji Duńczyk Jon Dahl Tomasson, prowadzący kadrę od 26 lutego.

Szwedzka federacja piłkarska SvFF ocenia, że stadion o pojemności 50 tysięcy miejsc będzie pełny, ponieważ do 23 maja sprzedano już 47 tysięcy biletów. Spodziewana jest też obecność króla Karola XVI Gustawa.

"Chcemy w najlepszy możliwy sposób podziękować naszemu największemu piłkarzowi w historii za jego wkład nie tylko do drużyny narodowej, lecz też wielki wpływ na całe generacje szwedzkiej młodzieży z najróżniejszych środowisk" - podkreśliła sekretarz generalna SvFF Andrea Moellberg.

Szwedzkie media oczekują, że Ibrahimovic zagra w tym meczu kilku symbolicznych minut, lecz Tomasson na łamach dziennika "Expressen" odniósł się do tego bardzo enigmatycznie: "Nie myślałem jeszcze o tym, a nawet gdybyśmy mieli takie plany, to i tak wszyscy dowiedzą się o tym dopiero kiedy drużyna wybiegnie na murawę".

47-letni Tomasson jest legendą duńskiego futbolu, w reprezentacji swojego kraju rozegrał 112 meczów, strzelając 52 bramki. Karierę zakończył w 2011 roku.

"Miałem swoje pożegnanie, lecz nie tak wielkie i uroczyste jakie będzie miał Zlatan. Będzie to sobota, a mecz rozpocznie się o godzinie 18, tak że z pewnością feta na stadionie będzie trwała do północy" - dodał.

Czytaj więcej:

Zlatan Ibrahimovic będzie doradzał Milanowi

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2024
  GBP 5.1857 złEUR 4.3581 złUSD 4.0760 złCHF 4.5690 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama