WTA: Linette's highest place in career

Magda Linette jeszcze wyżej w rankingu WTA. (Fot. Getty Images)
Magda Linette, finalist of the WTA tournament in Seoul, moved up from the 48th to the 42nd place in the latest world tennis players ranking. This is her highest place in her career.

W decydującym spotkaniu w stolicy Korei Południowej Linette przegrała 1:6, 1:6 z Czeszką Karoliną Muchovą, która na liście WTA przesunęła się z 45. na 37. pozycję.

Liderką zestawienia pozostała Barty, która wyprzedza Czeszkę Karolinę Pliskovą i Ukrainkę Jelinę Switolinę.

Czwarta jest Japonka Naomi Osaka, która wczoraj wygrała turniej w... Osace. W decydującym meczu pokonała 6:2, 6:3 Rosjankę Anastazję Pawliuczenkową, zajmującą 36. miejsce (poprzednio 41.).

Z polskich zawodniczek, w czołowej setce - poza Linette - jest Iga Świątek, sklasyfikowana na 60. pozycji. W tym sezonie warszawianka już nie zagra, choć pierwotnie miała w planach jeszcze dwa występy w Chinach, a oficjalnym powodem jest kontuzja stopy.