WTA tournament in Montreal: Swiatek advanced to the semi-finals

W trzecim secie Iga wyszła na prowadzenie 3:1, następnie 5:2 i w kolejnym gemie - po trzeciej piłce meczowej - zakończyła rywalizację. (Fot. Getty Images)
Iga Swiatek advanced to the semi-finals of the WTA 1000 tennis tournament on hard courts in Montreal. The leader of the world ranking defeated the American Danielle Collins in the 1/4 finals 6:3, 4:6, 6:2. Her next rival will be another American, seeded with 'four' Jessica Pegula.

To była czwarta konfrontacja tych zawodniczek i trzecie zwycięstwo faworytki z Raszyna. Pojedynek, zakończony przed godz. 3:00 w nocy polskiego czasu, trwał prawie dwie i pół godziny.

Świątek wygrała swój 50. mecz w tym roku. Jak przypomniano na stronie WTA, w ciągu ostatnich dwóch sezonów Polka zwyciężyła już łącznie w 117 pojedynkach. Jest pierwszą tenisistką od czasów słynnej Amerykanki Sereny Williams (2013-14), która osiągnęła taką liczbę w ciągu dwóch lat.

"Jestem z siebie naprawdę dumna, że dotarłam już do półfinału. Cieszę się z możliwości rozegrania tutaj następnego meczu" - wyznała Świątek tuż po zwycięstwie nad Collins.

"Chciałam dzisiaj grać mocno i jestem zadowolona, że udało mi się nawet zwiększyć siłę uderzeń w trzecim secie" – podkreśliła.

Collins zajmuje 48. miejsce w rankingu WTA, a do fazy głównej imprezy w Montrealu musiała przebijać się przez kwalifikacje.

Na otwarcie Świątek miała wolny los, w drugiej rundzie pokonała Karolinę Pliskovą 7:6 (8-6), 6:2, a w trzeciej (1/8 finału) - w pojedynku przerywanym przez deszcz - wygrała z kolejną Czeszką Karoliną Muchovą 6:1, 4:6, 6:4.

Jej kolejną przeciwniczką będzie Jessica Pegula. Rozstawiona z "czwórką" Amerykanka pokonała - w pojedynku poprzedzającym ćwierćfinał Świątek - swoją rodaczkę Cori Gauff (nr 6.) 6:2, 5:7, 7:5.

Z trzecią obecnie w światowym rankingu 29-letnią Pegulą Świątek mierzyła się już siedem razy. Bilans jest korzystny dla Polki 5-2.