WTA tournament in Cincinnati: Swiatek advanced to the quarterfinals in masterful style

Iga Świątek wygrała wczoraj swój 60. mecz w turnieju WTA 1000. (Fot. Getty Images)
World tennis ranking leader Iga Swiatek defeated China's Qinwen Zheng 3:6, 6:1, 6:1 and advanced to the quarterfinals of the WTA 1000 tournament in Cincinnati (prize pool $2.8 million). Her next opponent will be the winner of the recent Wimbledon, Czech Marketa Vondrousova.

Świątek bardzo źle rozpoczęła mecz z 24. w światowym rankingu rywalką. Przegrała swoje dwa pierwsze gemy serwisowe i Zheng prowadziła już 3:0. Pod koniec seta Świątek ponownie straciła podanie, co oznaczało zwycięstwo Chinki 6:3.

W drugiej partii role się odwróciły. Wyraźnie bardziej skoncentrowana Polka wygrała pięć pierwszych gemów i chociaż później dała się przełamać, to bez problemu wygrała 6:1.

Sytuacja powtórzyła się w decydującym secie. Świątek całkowicie kontrolowała przebieg gry i także oddała 20-letniej Chince tylko jednego gema. Pojedynek trwał dwie godziny i 12 minut.

To był czwarty mecz i czwarte zwycięstwo Świątek z Zheng, która w poprzedniej rundzie wyeliminowała słynną Amerykankę Venus Williams.

W 12. z rzędu ćwierćfinale turnieju WTA w tym roku Świątek spotka się ze świetnie spisującą się w tym sezonie Vondrousovą, która wczoraj wyeliminowała Amerykankę Sloane Stephens 7:5, 6:3. Polka z Czeszką grała do tej pory tylko raz - w 2020 roku Świątek pokonała ją 6:1, 6:2 w pierwszej rundzie turnieju French Open, który zakończył się jej pierwszym wielkoszlemowym triumfem.

Jak poinformowano na stronie światowej federacji, Świątek wczoraj wygrała 60. mecz w turnieju WTA 1000. Przegrała 17 spotkań, co daje jej współczynnik zwycięstw w wysokości 77,9 proc. Wyższy w tej prestiżowej serii ma tylko słynna Amerykanka Serena Williams - 84,1 proc.