WTA tournament in Charleston: Linette advances to the third round

Magda Linette przerwała w końcu złą passę. (Fot. Getty Images)
Magda Linette advanced to the third round of the WTA tournament in Charleston. The Polish tennis player defeated the number 13 seeded Ukrainian Dajana Yastremska 0:6, 6:4, 6:3. The encounter lasted one hour and 48 minutes.

Linette z Jastremską mierzyła się po raz czwarty w karierze i odniosła pierwsze zwycięstwo, choć początek meczu nie zwiastował przerwania serii porażek. W pierwszym secie Polka prezentowała się słabo w każdym aspekcie tenisowego rzemiosła. W efekcie gładko przegrała partię 0:6.

Później jednak 63. w światowym rankingu Linette grała znacznie lepiej. Zdecydowanie poprawiła serwis, a także znalazła sposób na podanie rywalki. W drugim secie trzykrotnie przełamała zajmującą 32. pozycję na liście WTA Jastremską i wyrównała stan meczu.

W trzecim secie 32-letnia poznanianka nie dała Ukraince nawet jednej okazji do przełamania. Jastremskiej natomiast moment słabości przydarzył się w szóstym gemie. Linette wówczas ją przełamała i do końca utrzymała przewagę.

W pierwszej rundzie Linette pokonała Chorwatkę Petrę Martic 6:3, 6:4.

Jej kolejną rywalką będzie najwyżej rozstawiona Jessica Pegula. Amerykanka pokonała rodaczkę Amandę Anisimovą 3:6, 6:3, 7:6 (7-3). Polka z Pegulą mierzyła się wcześniej raz i uległa jej w ubiegłym roku w Miami.

Z Polek w Charleston rywalizowała jeszcze Magdalena Fręch. Wczoraj przegrała w 1. rundzie z Amerykanką Sloane Stephens 0:6, 2:6.