Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

WHO to use experimental Ebola vaccine

WHO to use experimental Ebola vaccine
WHO podjęło decyzję o użyciu eksperymentalnych szczepionek. (Fot. Getty Images)
The World Health Organisation have announced they will send an experimental, unlicensed ebola vaccine to the Democratic Republic of Congo in response to an outbreak of the deadly disease.
Advertisement
News available in Polish

Wczoraj do Demokratycznej Republiki Konga dotarło 4 tys. dawek eksperymentalnej szczepionki przeciwko wirusowi ebola wysłanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), która zapowiedziała wysłanie kolejnych dawek w najbliższych dniach.

Zdaniem WHO, od kwietnia na ebolę w DRK zmarło 20 osób. Jest to dziewiąty wybuch epidemii wirusa eboli w DRK od 1976 roku.

Wirus ebola, który wykryto w 1976 roku, szerzy się poprzez bezpośredni kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi zarażonych ludzi i zwierząt; wirus nie roznosi się drogą kropelkową. Jest w stanie przetrwać w organizmie nosiciela do roku i może zostać przeniesiony drogą płciową.

Wielka epidemia wirusa ebola wybuchła w grudniu 2013 roku w Gwinei, a później rozprzestrzeniła się na sąsiednie Liberię i Sierra Leone w Afryce Zachodniej - w tych trzech państwach odnotowano 99 proc. ofiar śmiertelnych.

Choroba nawiedziła w sumie 10 krajów, w tym Hiszpanię i Stany Zjednoczone. Uśmierciła ogółem ponad 11,3 tys. osób na 28,6 tys. przypadków zachorowań.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Advertisement