Menu

WHO poleca korzystanie z WhatsApp

WHO poleca korzystanie z WhatsApp
Powstaje coraz więcej aplikacji na telefon, stworzonych z myślą o osobach szukających porady w związku z pandemią koronawirusa. (Fot. PAP)
W związku z pandemią Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała, że podjęła współpracę z popularnym komunikatorem WhatsApp, dzięki czemu jego użytkownicy otrzymają dostęp do najnowszych informacji i porad. Tam też mają być publikowane najnowsze raporty dotyczące rozprzestrzeniania się wirusa.
Reklama

„Ta łatwa w obsłudze usługa przesyłania wiadomości może dotrzeć do 2 miliardów ludzi, umożliwia więc WHO przekazywanie informacji bezpośrednio do tych, którzy jej potrzebują" - czytamy w oświadczeniu.

WHO Health Alert został opracowany we współpracy z Praekelt.Org, przy użyciu technologii uczenia maszynowego Turn.

Z kolei popularna nawigacja Google Maps w związku z koronawirusem wprowadza funkcjonalność, która ma polegać na tym, że gdy szukamy placówki medycznej, wyświetli się ostrzeżenie przed COVID-19. Po kliknięciu go użytkownik zostanie przekierowany na stronę ze wskazówkami, jak należy się obecnie zachować w placówce medycznej.

  Komentarze
  • Pełna inwigilacja!!!
   25 marca, 10:14

   Kto kumaty to wie,że właścicielem jest Mark,a co za tym idzie Whatsup zmienił się też jak Fb w maszynkę szpiegowską,którą wy każdemu proponujecie.Brawo wy!!!Ślepi jesteście niby wirus,a to podstawa do ograniczania swobód,operacji bezgotówkowych o czym mowa była nie raz przez kilka rządów i pełna kontrola nad stadem baranów co tylko powtarza shit,który usłyszy nie sprawdzając nawet tego.Ruszcie mózgownicami trochę.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama