Menu

Vape shops open in two UK hospitals to help smokers kick the habit

Vape shops open in two UK hospitals to help smokers kick the habit
E-papierosy traktowane są w UK jako "produkt medyczny". (Fot. Getty Images)
Vape shops have opened in two NHS hospitals in the West Midlands as part of efforts to eradicate smoking.
Advertisement
News available in Polish

Jak przekazano w oświadczeniu, pierwsze salony z e-papierosami otworzono już w dwóch szpitalach - w West Bromwich oraz w Birmingham. Za prowadzenie punktów odpowiadać będzie firma Ecigwizard.

E-papierosy mają ogromne znaczenie w brytyjskiej służbie zdrowia po tym, jak NHS zakwalifikował je jako "wyrób medyczny". Lekarze na Wyspach chętnie przepisują je osobom rzucającym palenie, a eksperci zwracają uwagę na wysoką skuteczność tego rozwiązania.

E-palenie to coraz popularniejsza alternatywa dla  "dymka". (Fot. Getty Images)

Palenie tradycyjnych papierosów na terenie wszystkich szpitali w Zjednoczonym Królestwie jest zakazane, ale dopiero placówki w West Midlands wprowadziły grzywnę za próbę obejścia zakazu. Jak zwrócono uwagę, palić będzie można jedyne e-papierosy i to wyłącznie w specjalnie przystosowanych do tego celu strefach.

"Eliminacja biernego palenia na terenie szpitali jest koniecznością dla zdrowia publicznego. Istnieje alternatywa, dlatego prosimy gości i pacjentów placówki o współpracę. Rezygnacja z palenia wychodzi każdemu na zdrowie i pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy" - przekazał dr David Carruthers z NHS West Midlands.

Według oficjalnych danych NHS Digital, w ubiegłym roku 6,3 proc. dorosłych Brytyjczyków regularnie sięgało po e-papierosa, a 19 proc. po tradycyjnego papierosa. Jak zauważa z kolei Cancer Research UK, 3 na 20 palaczy umrze przedwcześnie z powodu nowotworu. 

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Advertisement