Uruguay draws with Japan 2-2 in Copa America

Suarez: "Wywierali na nas presję i nie pozwalali grać tak, jak chcieliśmy". (Fot. Getty Images)
Copa America favorites Uruguay drew 2-2 with Japan on Thursday and delayed until the last round of the group stage its likely qualification to the tournament's knockout phase.

Japonia, podobnie jak Katar, w turnieju uczestniczy na zaproszenie organizatorów. Udział w nim to element przygotowań do przyszłorocznych igrzysk w Tokio. W olimpijskim turnieju rywalizują bowiem drużyny do lat 23, które mogą być wzmocnione maksymalnie trzema starszymi piłkarzami.

Miyoshi dwukrotnie zapewnił swojemu zespołowi prowadzenie; na listę strzelców wpisywał się w 25. i 59. minucie. Za pierwszym razem wyrównał Luis Suarez z rzutu karnego, a w 66. minucie wynik ustalił Jose Gimenez.

"Mogliśmy wygrać. Kiedy piłkarze wrócili do szatni, byli sfrustrowani. Wszyscy mieli świadomość, że niewiele zabrakło do zwycięstwa" - oświadczył trener reprezentacji Japonii Hajime Moriyasu.

"Wywierali na nas presję i nie pozwalali grać tak, jak chcieliśmy" - opisał rywali Suarez.

W tabeli grupy C prowadzi Urugwaj, który ma cztery punkty. Kolejne miejsca zajmują Chile (3 pkt), Japonia (1) i Ekwador (0). Chile i Ekwador mecz drugiej kolejki rozegrają jednak dopiero w nocy z piątku na sobotę czasu polskiego.