Menu

Ukraine reopens border for tourism again on September 28

Ukraine reopens border for tourism again on September 28
Zakaz wjazdu dla cudzoziemców zaczął obowiązywać 28 sierpnia (na zdj. - Kijów). (Fot. Getty Images)
Foreigners can now enter Ukraine - the spokesman for the border guard of that country told Interfax-Ukraine today. The ban was in force from August 28 and was introduced due to the coronavirus epidemic.
Advertisement
News available in Polish

"Od dzisiaj cudzoziemcy mogą wjeżdżać na Ukrainę, zakaz przestał obowiązywać o północy" - oznajmił rzecznik. Demczenko zaznaczył, że obecnie nie ma sprecyzowanych wymagań wobec obcokrajowców dotyczących konieczności poddania się samoizolacji czy posiadania przy wjeździe na Ukrainę polisy ubezpieczeniowej przewidującej pokrycie kosztów związanych z leczeniem Covid-19 i obserwacją.

W piątek ukraińskie media prognozowały, że rząd nie będzie przedłużać obowiązującego do 28 września zakazu wjazdu dla cudzoziemców.

Dzisiaj portal Europejska Prawda, powołując się na projekt decyzji rządu w tej sprawie, pisze, że obcokrajowcy będą mogli wjeżdżać na Ukrainę pod warunkiem posiadania odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej. "W kwestii samoizolacji najpewniej obcokrajowców będą obowiązywać takie same regulacje jak Ukraińców przyjeżdżających z zagranicy" - wskazała Europejska Prawda.

Obecne zasady są uzależnione od sytuacji epidemicznej w kraju, z którego podróżuje dana osoba. Za państwo o znacznym stopniu rozprzestrzeniania się koronawirusa uznaje się kraj, w którym liczba nowych zakażeń na 100 tys. mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni przewyższa liczbę takich przypadków na Ukrainie.

W razie przyjazdu z takiego kraju, konieczne jest poddanie się samoizolacji, która może być zakończona wcześniej w przypadku otrzymania negatywnego testu na Covid-19.

Czytaj więcej:

Na Ukrainie najwyższe bezrobocie od 15 lat

Polscy przedsiębiorcy wysyłają samoloty po pracowników z Ukrainy

Ukraińcy powoli wracają do Polski

"Prawie dwa tygodnie ciężkiej walki". Tymoszenko pokonała Covid-19

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 30.10.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.619 złUSD 3.956 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement