Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

US Open: Świątek advanced to second round

US Open: Świątek advanced to second round
Iga cieszy się z pierwszego - i miejmy nadzieję, że nie ostatniego - wygranego meczu na US Open. (Fot. Tim Clayton/Corbis via Getty Images)
Iga Świątek was promoted to the second round of the US Open Grand Slam tournament. The Polish tennis player, seeded with the number one, won against Italian Jasmine Paolini 6: 3, 6: 0 yesterday.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

W światowym rankingu Paolini, której matka jest Polką, zajmuje 56. miejsce. To było ich drugie spotkanie i druga wygrana Świątek. Poprzednią zanotowała cztery lata temu w Pradze.

Po świetnej pierwszej części sezonu, zwieńczonej triumfem w paryskim French Open, Świątek w kolejnych miesiącach prezentowała się słabiej. W sierpniu zarówno w turniejach w Toronto, jak i Cincinnati odpadała już w 1/8 finału.

Spotkanie z Paolini zaczęła bardzo dobrze i szybko objęła prowadzenie 4:1. Później jednak zawodził ją serwis i kolejne gemy wygrywała tylko przy podaniu rywalki.

Drugi set był już całkowitą dominacją 21-letniej raszynianki. Znacznie lepiej serwowała i trzykrotnie przełamała rywalkę. W efekcie po 67 minutach mogła się cieszyć ze zwycięstwa.

W całym meczu Świątek zanotowała 14 zagrań kończących, wobec pięciu Paolini. Obie popełniły po 18 niewymuszonych błędów.

W czwartek w 2. rundzie podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego zmierzy się z Amerykanką Sloane Stephens, która wygrała z Belgijką Greet Minnen 1:6, 6:3, 6:3.

Świątek po raz czwarty gra w US Open. Jej najlepszym wynikiem jest 1/8 finału, do której dotarła rok temu.

Zwycięstwo Świątek było pierwszym odniesionym przez reprezentanta Polski w tegorocznej edycji US Open. W poniedziałek mecze pierwszej rundy przegrali Kamil Majchrzak i Magdalena Fręch.

Czytaj więcej:

Ranking ATP i WTA: Hurkacz 10. w ostatnim notowaniu przed US Open, Świątek zdecydowanie prowadzi

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 24.03.2023
  GBP 5.3417 złEUR 4.6911 złUSD 4.3742 złCHF 4.7623 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement