US Open: Osaka was eliminated in the third round and announced her career hiatus

Naomi Osaka zapowiedziała "przerwę od tenisa"... (Fot. Getty Images)
Last year's winner Naomi Osaka was eliminated in the third round of the US Open Grand Slam tournament in New York. She lost to Canadian Leylah Fernandez 7: 5, 6: 7 (2-7), 4: 6. The Japanese tennis player announced a career break.

W pierwszym meczu rozstawiona z "trójką" Osaka pokonała Czeszkę Marie Bouzkovą 6:4, 6:1, a w kolejnym wygrała walkowerem z mającą problemy zdrowotne Serbką Olgą Danilovic.

Dzisiaj niespodziewanie przegrała z Fernandez, która w poniedziałek skończy 19 lat. W drugim secie Azjatka była bardzo blisko zwycięstwa, ale nie wykorzystała szansy.

A później, w emocjonalnym pożegnaniu z US Open, 23-letnia Osaka powiedziała ze łzami w oczach, że "zrobi sobie przerwę od tenisa".

"Szczerze, nie wiem, kiedy zagram następny mecz tenisowy. Myślę, że zrobię sobie chwilową przerwę" - przyznała na konferencji prasowej.

Kolejną rywalką Kanadyjki Fernandez będzie Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber.

O awans do 1/8 finału (czwartej rundy) będzie grała też Iga Świątek. Zmierzy się dzisiaj wieczorem z Estonką Anett Kontaveit.