US Open: Hurkacz advanced to the second round

Ze wszystkich turniejów wielkoszlemowych to właśnie w US Open Hurkacz notuje najsłabsze wyniki. W żadnej edycji nie udało mu się wygrać dwóch spotkań. (Fot. Getty Images)
Hubert Hurkacz advanced to the second round of the US Open Grand Slam tournament in New York. Seeded 17th, the Polish tennis player won with the Swiss Marek-Andrea Huesler 4:6, 5:7, 7:6 (7-0), 6:3, 6:1. The meeting lasted three hours and 16 minutes.

W światowym rankingu Huesler zajmuje 97. miejsce. To było ich pierwsze spotkanie.

Hurkacz zaczął mecz w najgorszy możliwy sposób - już w gemie otwarcia dał się przełamać. 26-letni wrocławianin miał później trzy okazje, aby odrobić breaka, ale Huesler wychodził z kłopotów i wygrał pierwszego seta.

W drugiej partii długo obaj tenisiści serwowali bez zarzutu. W jedenastym gemie podanie zawiodło jednak Hurkacza. Szwajcar go przełamał, a chwilę później zamknął partię.

Trzeci set, tak jak pierwszy, zaczął się od przegranego gema Hurkacza przy własnym podaniu. Tym razem jednak natychmiast doprowadził do remisu. W bardzo poważnych tarapatach Polak znalazł się po gemie dziewiątym, w którym ponownie dał się przełamać.

Huesler następnie serwował na zwycięstwo w meczu, ale najwyraźniej nie zdołał opanować emocji. Nie zdobył nawet punktu i Hurkacz doprowadził do remisu 5:5. To był punkt zwrotny tego meczu. Ostatecznie o losach trzeciej partii decydował tie-break, a w nim Hurkacz wygrał gładko 7-0.

Z minuty na minutę na korcie rosła przewaga Hurkacza. Huesler okazję do przełamania miał jeszcze tylko w pierwszym gemie czwartego seta, ale jej nie wykorzystał. Później Polak serwował już bardzo dobrze. W czwartej oraz piątej odsłonie po dwa razy przełamywał rywala i mimo kiepskiego początku mógł się cieszyć z awansu do drugiej rundy.

W 2. rundzie podopieczny trenera Craiga Boyntona zmierzy się z Jackiem Draperem. 123. na liście ATP Brytyjczyk pokonał Mołdawianina Radu Albota 6:1, 6:4, 6:3. Hurkacz grał z nim wcześniej dwa razy i odniósł dwa zwycięstwa.