US Open: A confident opening for Djokovic, who will return to the top of the ATP rankings.

36-letni Djokovic wróci na pierwsze miejsce w światowym rankingu. (Fot. Getty Images)
Serb Novak Djokovic, set at number two, confidently defeated Frenchman Alexandre Muller 6:0, 6:2, 6:3 in the 1st round of the Grand Slam tennis tournament US Open. With this, he will return to the first place in the world ranking.

36-letni Djokovic ma szansę na zdobycie dużej liczby punktów do tego zestawienia, na czele którego spędził rekordową liczbę 389 tygodni. To dlatego, że w ubiegłym roku w Nowym Jorku nie wystąpił ze względu na brak szczepienia przeciw COVID-19.

Z Mullerem triumfator 23 imprez wielkoszlemowych poradził sobie w niewiele ponad półtorej godziny, ale czekał na zakończenie przeciągającego się wcześniejszego meczu.

Był to jego pierwszy występ na Flushing Meadows od 2021 roku, kiedy przegrał w finale z Rosjaninem Daniiłem Miedwiediewem. Gdyby wówczas zwyciężył, zostałby pierwszym od 1969 roku tenisistą z kompletem zwycięstw w Wielkich Szlemach w jednym roku kalendarzowym.

Pierwszego seta Djokovic wygrał wczoraj w zaledwie 23 minuty. Rywal zapisał na swoim koncie gema dopiero w drugiej partii, przy stanie 2:0 dla faworyta. Wówczas Francuz uniósł ręce w geście triumfu.

"Mój dzisiejszy występ zobrazował to, jak się czułem, szczególnie w pierwszych dwóch setach. To był praktycznie bezbłędny tenis, pierwszy set był perfekcyjny. Potrafiłem znaleźć receptę na każde zagranie, które przeciwnik miał w repertuarze" - skomentował Serb.

Djokovic, którego kolejnym rywalem będzie Hiszpan Bernabe Zapata Miralles, bierze udział w US Open po raz 17. w karierze i jeszcze nigdy nie odpadł w 1. rundzie. Na czele rankingu ATP zastąpi Hiszpana Carlosa Alcaraza, który dzisiaj w sesji wieczornej zmierzy się z Niemcem Dominikiem Koepferem.

Wcześniej zaprezentuje się m.in. rozstawiony z numerem 17. Hubert Hurkacz, który ok. godz. 22:00 czasu polskiego zagra ze Szwajcarem Markiem-Andreą Hueslerem.