Menu

UK: Aresztowano współzałożycielkę grupy Extinction Rebellion

UK: Aresztowano współzałożycielkę grupy Extinction Rebellion
49-letnia Bradbrook (na zdj.) twierdzi, że Wielka Brytania i inne kraje działają zbyt wolno, aby zatrzymać zmiany klimatyczne na Ziemi. (Fot. Getty Images)
Brytyjska aktywistka klimatyczna Gail Bradbrook, współzałożycielka grupy Extinction Rebellion, została dzisiaj aresztowana pod zarzutem spiskowania w celu uszkodzenia mienia i oszustwa w związku z zaatakowaniem przez aktywistów siedzib banków.
Reklama
Reklama

W kwietniu aktywiści z Extinction Rebellion w ramach akcji nazwanej "Money Rebellion" rozbili witryny siedzib banków HSBC i Barclays w dzielnicy finansowej Canary Wharf w Londynie i zaatakowali siedzibę firmy ubezpieczeniowej Lloyd's of London.

"Współzałożycielka Extinction Rebellion Gail Bradbrook została aresztowana dziś rano ok. godz. 5:30 przez funkcjonariuszy policji metropolitalnej w swoim domu w Stroud (hr. Gloucestershire) pod zarzutem spiskowania w celu spowodowania uszkodzenia mienia i oszustwa w związku z akcją nieposłuszeństwa obywatelskiego Money Rebellion" - poinformowała rzeczniczka grupy.

49-letnia Bradbrook, który ma doktorat z biofizyki molekularnej, twierdzi, że Wielka Brytania i inne kraje działają zbyt wolno, aby zatrzymać zmiany klimatyczne na Ziemi oraz że zachodni system finansowy napędza nadmierne eksploatowanie planety. 

Czytaj więcej:

Aktywiści Extinction Rebellion pobici przez pasażerów. Próbowali zablokować odjazd metra

Londyn: Extinction Rebellion wygrywa w sądzie z policją

Aktywiści klimatyczni z Extinction Rebellion przykleili się do parlamentu

Media: Rząd UK rozważa uznanie Extinction Rebellion za grupę przestępczą

Londyn: Aktywiści ekologiczni zaatakowali siedzibę HSBC

  Komentarze
  • Mafia rebelion
   11 maja, 15:50

   No nareszcie! Brawo policja!

  • Muminek
   11 maja, 17:16

   nie lubię aktywistów klimatycznych, ale nie widzę tu nic czego nie czyniliby BLM w USA, bojówki za wschodnią granicą finansowane przez Angelę i Matouszka, czy sam Matouszek za młodu... robił to czy nie - chwali się tym, jakby lokomotywę na własnych plecach przytargał aby elektrociepłownia mogła kurek zakręcić

  • Z Anglii
   11 maja, 18:23

   Do Mafia Rebellion sluchaj młocie nieposłuszeństwo obywatelskie czyli demonstracja i glos obywatela przeciwko rządowi pracującemu dla korporacji w tym kraju jesteś przestępcą jeśli nie myślisz jak rząd każe nie ma tak okropnego kraju nigdzie w Europie w tym kraju niestety nie ma demokracji ani wolności już od paru lat .

  • Kapral
   11 maja, 19:37

   Gonić lewactwo :D

  • Klejnot Nilu
   11 maja, 22:45

   Jestem zdumiony ze nie ma fioletowych wlosow

  • Rekin mlot
   12 maja, 07:45

   @Z Anglii. A ja nie widzę u Ciebie za grosz kultury. Z tym młotem jesteś poza tym powtarzalny. No, ale trudno. Jeśli w domu, rodzice nie nauczyli kultury, to później, niestety, nic już nie pomoże. Już się jej nie nauczysz. A co do demokracji? Jest taki kraj nad Wisłą, który chętnie przyjmie jej obrońcę. Więc w drogę.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.06.2021
  GBP 5.2040 złEUR 4.4723 złUSD 3.6759 złCHF 4.1043 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama