WTA and ATP tournaments in Miami. The favorites "still fighting", Hurkacz was eliminated

Na tle swoich rywalek zdecydowanie wyróżnia się Barbora Krejčíková. (Fot. Getty Images)
Aryna Sabalenka defeated Czech Barbora Krejcikova and Jelena Rybakina defeated Belgian Elise Mertens in the round of 16 of the WTA 1000 tennis tournament on hard courts in Miami. Meanwhile, in the third round of the ATP 1000 tournament, seeded eighth Hubert Hurkacz lost to the Frenchman Adrian Mannarino.

Aryna Sabalenka, wiceliderka światowego rankingu, potrzebowała zaledwie 67 minut, by pokonać rozstawioną z "16" Krejcikovą 6:3, 6:2. To był pierwszy mecz tych tenisistek w tym sezonie, który zakończył się w dwóch setach. Dwa wcześniejsze rozstrzygały się w trzech partiach.

W ćwierćfinale Białorusinka zagra z 74. w zestawieniu WTA Rumunką Soraną Cirsteą, która wcześniej pokonała m.in. rozstawioną z "5" Francuzkę Caroline Garcię.

Rozstawiona z numerem 20. Magda Linette przegrała natomiast ze startującą z "trójką" Amerykanką Jessicą Pegulą 1:6, 5:7 w meczu 1/8 finału prestiżowego turnieju tenisowego WTA 1000 na twardych kortach w Miami (pula nagród 8,8 mln dolarów).

W grze o Sunshine Double pozostaje triumfatorka turnieju w Indian Wells Jelena Rybakina. Wczoraj odniosła 11. zwycięstwo z rzędu, wygrywając z Mertens 6:4, 6:3. Kazaszka tym samym po raz pierwszy w karierze znalazła się wśród najlepszych ośmiu zawodniczek w Miami. Kolejną przeciwniczką Rybakiny będzie Włoszka Martina Trevisan.

Tymczasem Hubert Hurkacz nie dał rady pokonac Francuza Adriana Mannarino i zakończył swoją przygodę w Miami. Wczorajszy mecz był jednak bardzo zacięty, trwał 2 godziny i 20 minut. Hurkacz dobrze serwował (20 asów, w tym 16 w pierwszym secie, a jego rywal - tylko trzy asy), ale tego atutu nie potrafił wykorzystać w tie-breakach.

Zajmujący 62. miejsce w rankingu ATP Francuz potwierdził, że jest wymagającym przeciwnikiem. Pokonał Hurkacza po raz drugi, powtarzając sukces z drugiej rundy ubiegłorocznego Australian Open. Polak także odniósł dwa zwycięstwa - w turnieju ATP 1000 w Paryżu oraz w imprezie niższej rangi w Rotterdamie.