ATP Tournament in Paris: Hurkacz defeats Cerundolo to advance to 1/4 final

Hubert Hurkacz zagra w ćwierćfinale turnieju w Paryżu. (Fot. Getty Images)
Hubert Hurkacz defeated Argentinian Francisco Cerundolo 6:4, 6:3 to advance to the 1/4 final of the ATP Masters 1000 tournament at the Bercy Hall in Paris. The Pole's next opponent, vying for participation in the season-ending ATP Finals tournament, will be Bulgarian Grigor Dimitrov.

Przełomowym momentem pierwszego seta okazał się gem wygrany przez... Cerundolo, przy serwisie Hurkacza, który dał prowadzenie Argentyńczykowi 3:1. Od tego momentu 26-letni wrocławianin panował na korcie. Dwa razy z rzędu przełamał podanie rywala i wygrał seta 6:4.

Już na początku drugiej partii rozstawiony z numerem 11 Polak ponownie przełamał Cerundolo i gdy wydawało się, że w pełni kontroluje sytuację na korcie, to Argentyńczyk przełamaniem powrotnym wyrównał na 3:3.

I ponownie, jak w pierwszym secie, odpowiedź Hurkacza była błyskawiczna - wygrał cztery kolejne gemy i cały, trwający godzinę i siedem minut mecz 6:4, 6:3. Po raz 12. w karierze awansował do ćwierćfinału turnieju rangi ATP 1000. Wygrał dwie takie imprezy - w 2001 roku w Miami i w tym roku w Szanghaju.

Był to drugi pojedynek tych tenisistów i po raz drugi lepszy okazał się Polak. Jego kolejnym rywalem będzie Dimitrow, który w 1/8 finału wygrał z Kazachem Aleksandrem Bublikiem 6:2, 6:2, a wcześniej wyeliminował m.in. trzeciego w rankingu ATP Rosjanina Daniiła Miedwiediewa. Hurkacz przegrał wszystkie trzy wcześniejsze mecze z Bułgarem.

Wrocławianin cały czas walczy o udział w turnieju ATP Finals w Turynie, z udziałem ośmiu najlepszych tenisistów sezonu. Polak na razie w tym zestawieniu zajmuje dziewiąte miejsce.