ATP tournament in Marseille: Hurkacz advances to the semi-finals after a fierce match

Hurkacz zajmuje obecnie 11. miejsce w światowym rankingu. (Fot. Getty Images)
Hubert Hurkacz, seeded number one, advanced to the semi-finals of the ATP indoor tournament in Marseille (prize pool of EUR 707.5 thousand). In a fierce quarter-final match, the Polish tennis player defeated the Swede Mikael Ymer 6:3, 3:6, 7:6 (8-6), defending the match ball in the tie-break.

26-letni wrocławianin w pierwszej rundzie miał tzw. wolny los, a w drugiej (1/8 finału) wygrał ze Szwajcarem Leandro Riedim 4:6, 6:3, 6:2.

Z 69. w światowym rankingu 24-letnim Ymerem rywalizował po raz trzeci. Polak okazał się lepszy w 2020 roku w Nowej Zelandii, a Szwed wyeliminował go w 2021 roku już w 1. rundzie wielkoszlemowego Australian Open.

Piątkowy ćwierćfinał w Marsylii okazał się bardzo zacięty. W pierwszym secie Hurkacz - przy stanie 3:2 - przełamał rywala i później pilnował już swojego serwisu. Druga partia miała odwrotny przebieg. Imer prowadził 2:1, następnie wygrał gema przy serwisie Hurkacza, co okazało się decydujące dla losów tego seta.

W trzecim Hurkacz prowadził już 3:1, ale rywal doprowadził do remisu, a później trwała walka gem za gem. O wszystkim musiał rozstrzygnąć więc tie-break. W nim Hurkacz, przy stanie 5-6, obronił piłkę meczową, a później zdobył kolejne dwa punkty i wygrał cały pojedynek.

Rywalem Polaka w półfinale będzie Aleksander Bublik. Tenisista z Kazachstanu pokonał rozstawionego z numerem czwartym Bułgara Grigora Dimitrowa 7:5, 3:6, 7:6 (8-6).

Bublik na liście ATP jest obecnie 50. Hurkacz zagra z nim już po raz szósty. Kazach górą był tylko w pierwszym pojedynku w 2020 roku w Dubaju.