ATP Tournament in Marseille: Hurkacz wins in three sets in the 2nd round

Hubert Hurkacz mimo porażki w pierwszym secie, odrobił straty i ostatecznie wygrał. (Fot. Henk Seppen/BSR Agency/Getty Images)
The number one seed Hubert Hurkacz advanced to the quarterfinals of the ATP indoor tournament in Marseille (prize pool 707,500 euros). In the second round, the Polish tennis player won against Swiss Leandro Riedi 4:6, 6:3, 6:2. His next opponent will be Swede Mikael Ymer.

Zajmujący jedenaste miejsce w światowym rankingu Hurkacz, który w pierwszej rundzie miał wolny los, był zdecydowanym faworytem rywalizacji z dopiero 133. na liście ATP 21-letnim Szwajcarem.

Początek pojedynku zaprzeczył jednak tym przewidywaniom. Hurkacz przegrał pierwszego seta 4:6.

W drugiej partii wyrównana walka trwała do stanu 3:2 dla faworyta. W szóstym gemie 26-letni Polak przełamał rywala i już nie oddał prowadzenia. W trzecim secie też dyktował warunki na korcie.

Tradycyjnie atutem wrocławianina był serwis - popisał się 12 asami (rywal tylko dwoma). Obaj popełnili po jednym podwójnym błędzie serwisowym.

Pojedynek trwał prawie godzinę i 50 minut. To była pierwsza konfrontacja obu tenisistów.

W ćwierćfinale rywalem Hurkacza będzie 69. w światowym rankingu Szwed Mikael Ymer, który awansował bez wychodzenia na kort - doświadczony Belg David Goffin oddał mecz walkowerem.

Hurkacz i Ymer rywalizowali dotychczas dwukrotnie, wygrali po jednym meczu. Polak okazał się lepszy w 2020 roku w Nowej Zelandii, a Szwed wyeliminował go w 2021 roku już w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Australian Open.

W deblu w Marsylii występował Szymon Walków - Polak i Austriak Philipp Oswald odpadli w 1. rundzie.