Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Tripadvisor has identified the world's most popular attractions

Tripadvisor has identified the world's most popular attractions
Górująca nad Barceloną Sagrada Familia wciąż jest w budowie, ale niezmiennie zachwyca turystów z całego świata... (Fot. Getty Images)
Each year, Tripadvisor publishes the Travelers' Choice Awards. At the beginning of the year, globetrotters from around the world got to know places that will enjoy growing popularity, places that offer the most beautiful beaches.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Dla zapalonych podróżników Tripadvisor przygotował kolejne zestawienie Travellers' Choice Awards. Tym razem użytkownicy platformy dowiedzą się m.in., które parki rozrywki zostały uznane za najlepsze, gdzie udać się w poszukiwaniu rekreacji na świeżym powietrzu i najlepszych miejsc do uprawiania sportów wodnych.

W rankingu znalazły się również kategorie uwzględniające najlepsze trasy historyczne i kulturowe, przygotowano również kierunkowskazy dla prawdziwych smakoszy i amatorów mocniejszych trunków.

W zestawieniu platforma turystyczna wskazała również, jakie atrakcje cieszą się największą popularnością wśród turystów i jakie atrakcje warto uwzględnić w trakcie tegorocznego urlopu. Jeśli chodzi o najchętniej odwiedzane atrakcje na świecie na pierwszym miejscu znalazła się bazylika Sagrada Familia, jedna z najbardziej zachwycających wizytówek Barcelony.

Na drugim miejscu w kategorii najpopularniejszych atrakcji zajęło rzymskie Koloseum, podium zamyka ozdoba Nowego Jorku, Empire State Building.

Tuż poza podium uplasował się jeden z największych meczetów na świecie – Wielki Meczet Szejka Zajida w Abu Zabi; piąte miejsce należy do jednego z najstarszych muzeów w Europie, florenckiej Galerii Uffizi. W pierwszej dziesiątce wyróżniono również Plac Hiszpański w Sewilli, Wodospad Iguazu leżący na granicy argentyńsko-brazylijskiej; Łaźnie rzymskie w Bath. Pierwszą dziesiątkę najpopularniejszych atrakcji na świecie zamykają Ogród Bogów – największa atrakcja Colorado Springs w stanie Kolorado i Fontanna di Trevi w Rzymie.

Empire Stete Building - jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Nowego Jorku. (Fot. Getty Images)

Warto również zwrócić uwagę na zestawienie najciekawszych doświadczeń, jakie można przeżyć podczas tegorocznego urlopu. Uwagę recenzentów Tripadvisor zwrócił rejs po kanałach Amsterdamu. W jego trakcie turyści mają okazję podziwiać dom Anny Frank, modną dzielnicę Jordaan, czy budynek muzeum Houseboat. I to właśnie to doświadczenie znalazło się na pierwszym miejscu zestawienia.

Tuż za nim uplasowało się safari, przejażdżka quadami, jazda na wielbłądach i odwiedziny w obozie Al Khayma w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, które wyprzedziło przejażdżkę po wybrzeżu O‘ahu – wyspy w archipelagu Hawajów.

Poza podium znalazła się wycieczka jeepem po Parku Narodowym Arikok na Arubie i odwiedziny na plaży Dos Playa. Miłośnicy rekreacji na świeżym powietrzu i amatorzy dalekich wypraw docenią uroki wyprawy kajakiem po rezerwacie Shell Key Preserve na Florydzie czy czterodniowy marsz dawną inkaską drogą przez Andy, zwany Inca Trail.

Na pozycji 7. światowego zestawienia znalazła się wycieczka dedykowana smakoszom, która pozwala skosztować największych specjałów kuchni islandzkiej. W trakcie kilkugodzinnego spaceru po Reykjaviku podróżnicy mają okazję podziwiać lokalne zabytki, jednak największą atrakcją są specjały lokalnej kuchni, najciekawsze restauracje i food trucki w stolicy Islandii.

Pierwszą 10. zestawienia zamyka zwiedzanie Londynu w trakcie rejsu po Tamizie, rafting wodami porywistej rzeki Jacare-Pepira w Brazylii i wycieczka po Liverpoolu śladami Beatlesów.

W zestawieniu najciekawszych europejskich doświadczeń i atrakcji znalazł się również polski akcent. Na 17. pozycji europejskiego rankingu znalazła się rowerowa przejażdżka po Krakowie, w trakcie której odwiedzający wspólnie z przewodnikiem mają okazję poznać uroki dawnej stolicy Polski.

Czytaj więcej:

Londyn najbardziej fotogenicznym miejscem na świecie

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 26.09.2022
  GBP 5.2822 złEUR 4.7566 złUSD 4.9113 złCHF 4.9846 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement