Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

The head of the Ministry of Internal Affairs questions whether migration conventions still fulfill t

The head of the Ministry of Internal Affairs questions whether migration conventions still fulfill t
Walka z migracją jest jednym z głównych celów, które realizuje obecnie Suella Braverman. (Fot. Getty Images)
British Home Secretary Suella Braverman, who has a three-day trip to the US scheduled, today questioned whether international migration rules and conventions established decades ago still serve their purpose.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Nielegalna migracja i bezprecedensowy masowy ruch ludzi na całym świecie wywierają niedającą się utrzymać presję na Amerykę, Wielką Brytanię i Europę. Musimy zebrać się razem i zapytać, czy międzynarodowe konwencje i ramy prawne, opracowane ponad 50 lat temu, spełniają swoje zadanie w erze podróży odrzutowcami i smartfonów. Jeśli nie uda nam się sprostać tym wyzwaniom, nasze instytucje polityczne mogą utracić swoją demokratyczną legitymację" - oświadczyła Braverman.

Podczas pobytu w USA, w zapowiedzianym na wtorek przemówieniu szefowa MSW ma przedstawić swoją ocenę wyzwań, związanych z kryzysem migracyjnym. Będzie też przekonywać, że Wielka Brytania jest liderem we wprowadzaniu innowacyjnych podejść do rozwiązania tego problemu.

Oczekuje się też, że Braverman będzie dążyć do uzgodnienia ściślejszej współpracy z władzami USA w zakresie zwalczania nielegalnej migracji i przemytu ludzi.

Braverman już wcześniej wyraziła swój osobisty pogląd, że Wielka Brytania powinna wypowiedzieć podpisaną w 1950 r. Europejską Konwencję Praw Człowieka, która - jej zdaniem - jest przeszkodą w odsyłaniu do Rwandy nielegalnych imigrantów, przedostających się przez kanał La Manche.

Zawarta w zeszłym roku z rządem Rwandy umowa nie jest realizowana z powodu batalii prawnych, dotyczących legalności tego pomysłu.

Od początku tego roku do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche przedostało się prawie 24 tys. nielegalnych imigrantów, co jest spadkiem o ok. 20 proc. w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku, który był rekordowy pod tym względem.

Czytaj więcej:

"Le Figaro": UE bezradna wobec napływu migrantów

Włochy: Rząd przyjął pakiet środków przeciw nielegalnej imigracji

Szwecja: O 25 proc. mniej wniosków o azyl. "Nasza restrykcyjna polityka zaczyna działać"

UK: Zakwaterowanie nielegalnych imigrantów w hotelach kosztuje 8 mln funtów dziennie

Media: Berlin jest na granicy możliwości, trzeba szybko stworzyć 4 000 miejsc dla imigrantów

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 08.12.2023
  GBP 5.0458 złEUR 4.3303 złUSD 4.0181 złCHF 4.5913 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement