The longest match in the history of ice hockey league Norway

More than 217 minutes needed hockey team Storhamar Dragons and Warriors Sparta Sarpsborg to Sunday's meeting to decide the first round of playoffs in the Norwegian league. Statistics indicate that it was the longest match in the history of the discipline.

Zwycięskiego gola dla gospodarzy (na 2:1) Joakim Jensen zdobył w 217. minucie i 13. sekundzie gry. Zegarki wskazywały wówczas godz. 2.33 w nocy z niedzieli na poniedziałek, a pojedynek rozpoczął się o... 18. Zespół z Hamar objął prowadzenie 3-2 w serii play off do czterech wygranych. Kolejne spotkanie - we wtorek.

"Tego nie da się opisać słowami. Zamiast jednego, rozegraliśmy trzy i pół meczu. To jest po prostu chore" - skomentował trener Sparty Lenny Eriksson.

W podobnym duchu wypowiedział się kierownik drużyny gospodarzy Thore Saxrud: "Przepisy okazały się brutalne, wręcz nieludzkie".

W lokalnych mediach zwrócono uwagę, że nie tylko w hali OL Amfi padł w niedzielę rekord, bo podczas gry hokeistów łapały skurcze ze zmęczenia, to właściciele miejscowych barów i restauracji zacierali ręce z powodu wyjątkowo wysokich utargów. Z kolei publiczny nadawca radiowo-telewizyjny NRK podkreślił, że w innych mediach równie często do opisania wydarzenia używano słów "epickie", jak i "śmieszne".

Za najdłuższy do tej pory mecz w historii hokeja na lodzie uchodziła potyczka w finale Pucharu Stanleya w 1936 roku, kiedy Detroit Red Wings pokonali Montreal Maroons po dogrywce 1:0 po 176 minutach i 30 sekundach gry.

Teraz na stronie internetowej NHL pojawiła się informacja: "Tak, to prawda. Osiem dogrywek w Norwegii".