Menu

Szef brytyjskiego wywiadu: Szukamy nowego "Q"

Szef brytyjskiego wywiadu: Szukamy nowego "Q"
W ogłoszeniu o pracę podkreślono: "Nie możesz omawiać swojego podania lub zamiaru jego złożenia z nikim poza partnerem lub bliskim członkiem rodziny". (Fot. Getty Images)
Brytyjski wywiad Secret Intelligence Service, nazywany MI6, prowadzi rekrutację na stanowisko szefa technologii. 'Szukamy nowego Q' - napisał a Twitterze szef służby Richard Moore.
Reklama
Reklama

"Jeśli chcesz służyć swojemu krajowi, pomagając MI6 w opracowywaniu technologii operacyjnej przyszłości, spójrz na to" - napisał Moore, odsyłając do ogłoszenia.

Fani serii o Jamesie Bondzie kojarzą "Q" z postacią, która wyposażyła agenta 007 w szereg gadżetów - od sportowego aston martina z wyrzutnią w fotelu pasażera po długopis, który zamienia się w granat.

Obowiązki szefa technologii, zgodnie z opisem stanowiska, mają być jednak inne. Będzie on "odpowiedzialny za zespoły, które tworzą i wdrażają technologie umożliwiające naszą misję przeciwko najtrudniejszym przeciwnikom Wielkiej Brytanii".

W filmach o Bondzie w rolę "Q" wcielali się mężczyźni, tacy jak Desmond Llewelyn czy John Cleese, ale w 2017 roku były szef MI6 oświadczył, że praca ta była w rzeczywistości wykonywana przez kobietę, której tożsamości nie ujawnił.

W ogłoszeniu poinformowano, że wywiad nie ogłosi publicznie wyników rekrutacji. "Zgodnie ze standardowymi praktykami bezpieczeństwa MI6, nie możesz omawiać swojego podania lub zamiaru jego złożenia z nikim poza partnerem lub bliskim członkiem rodziny" - dodano.

Czytaj więcej:

Były szef MI6: "Huawei to wielkie zagrożenie dla Wielkiej Brytanii"

Były agent MI6: Chiny urabiają brytyjskie elity

Niemcy: Szpieg pracował w biurze prasowym. Donosił egipskim służbom

IKEA France przed sądem za nielegalne szpiegowanie klientów i pracowników

"The Guardian": Władze mogą zmusić Facebooka do udostępniania wiadomości służbom

Huawei "podsłuchiwał Holendrów, w tym premiera"

  Komentarze
  • Pieszczoszek
   4 maja, 10:37

   Ready to action ,czekam na zlecenie

  • Paw patrol
   4 maja, 10:53

   Ready for action... paw patrol

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.05.2021
  GBP 5.3050 złEUR 4.5628 złUSD 3.7514 złCHF 4.1592 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama