Swiatek sweeps into Adelaide semis

Po Australian Open nasza tenisistka jeszcze została w Australii, by wziąć udział w zawodach w Adelajdzie. (Fot. Getty Images)
Fifth seed Iga Swiatek reached her first semifinal since winning Roland Garros at the Adelaide International after Danielle Collins was forced to retire, while Jil Teichmann and Coco Gauff joined her with impressive turnarounds.

Collins w światowym rankingu zajmuje 37. miejsce, a w poprzedniej rundzie niespodziewanie wyeliminowała rozstawioną z numerem pierwszym Australijkę Ashleigh Barty. W pierwszym w karierze starciu ze Świątek nie miała jednak wiele do powiedzenia.

Polka, która w najnowszym notowaniu listy WTA spadła z 17. na 18. miejsce, bardzo dobrze rozpoczęła mecz. Szybko objęła prowadzenie 3:0 i kontrolowała wydarzenia na korcie. Ostatecznie pierwszą partię wygrała 6:2.

Drugi set również zaczął się od prowadzenia Świątek 3:0. Collins w tym momencie poprosiła o przerwę medyczną, a następnie skreczowała.

Kolejną rywalką Świątek będzie Jil Teichmann. Szwajcarka pokonała Łotyszkę Anastasiję Sevastovą 6:4, 6:7 (8-10), 7:5. 23-letnia Teichmann w światowym rankingu zajmuje 61. miejsce. Polka wcześniej z nią nie grała.