Menu

Skala bezrobocia wszystkich zaskoczy

Skala bezrobocia wszystkich zaskoczy
"Tego rodzaju kryzysu nie mieliśmy jeszcze nigdy we współczesnej gospodarce". (Fot. Getty Images)
Choć pracodawcy ostrzegają przed masowymi zwolnieniami, ekonomiści nie są zgodni co tego, jak długo i jak mocno rynek pracy będzie cierpiał z powodu koronawirusa - podkreśla 'Puls Biznesu' w weekendowym wydaniu.
Reklama

"Puls Biznesu" zauważa, że pierwsze wskaźniki koniunktury sygnalizują to, czego większość ekonomistów się spodziewała - światowa pandemia koronawirusa przyniosła nie tylko niemal milion zarażeń i dziesiątki tysięcy ofiar, ale także globalny kryzys.

"Choć wiąże się on ze spadkiem PKB, widmem deflacji i problemami z utrzymaniem płynności części banków, dla przeciętnego Kowalskiego najważniejszą konsekwencją każdego gospodarczego tąpnięcia jest kryzys na rynku pracy obfitujący w rosnące bezrobocie" - czytamy.

Nawet eksperci nie są w stanie przewidzieć, jak źle będzie wyglądała sytuacja pracowników w najbliższych miesiącach i latach. (Fot. Getty Images)

I jak wskazuje "PB", tak też jest w tym przypadku. "Z jedną istotną różnicą: tego rodzaju kryzysu, uderzającego zarówno w popyt, jak i podaż, nie mieliśmy jeszcze nigdy we współczesnej gospodarce" - podkreślono.

"W związku z tym nawet eksperci nie są w stanie przewidzieć, jak źle będzie wyglądała sytuacja pracowników w najbliższych miesiącach i latach" - czytamy. 

Czytaj więcej:

Polscy rolnicy proszą o pomoc. "Bez imigrantów zbiory są zagrożone"

British Airways zawiesi w pracy 36 tys. osób

Już co 4. firma w UK redukuje zatrudnienie i urlopuje pracowników

Niemcy: Zdarza się, że pracodawcy zwalniają polskich pracowników

Prawo.pl: Pracodawca może nie dopuścić do pracy osoby z objawami Covid-19

  Komentarze
  • Darilla
   3 kwietnia, 12:10

   Wszystko szybko wroci do normy po epidemii. Kobietki pobiegna do fryzjerow, stylistek paznokci I rzes. Faceci pojda na mecze I pub. I wszyscy chetnie gdzies poleca na wakacje odpoczac po izolacji.
   Pytaniem jest czy wyciagniemy wnioski Bo koronavirus powinien byc lekcja pokory DLA wszystkich. Wlosi I Hiszpania byli zmeczeni turystami. Moje stylistki od nawalu klientow zaczely odwalac fuszerke.
   Cena przelotow w Banki Holiday I Swieta koszmarnie wysokie. Wszyscy chcieli wiecej I wiecej. I jaki wniosek ze wszystkie firmy Bez Nas klientow nie funkcjonuja.

  • Do Darilla
   3 kwietnia, 13:15

   Aby wybrać się na mecze, do pubów czy do stylistki trzeba mieć pieniądze ( o wakacjach nie wspominając). Jak ten kryzys minie co może potrwać miesiące ludzie będą zajęci szukaniem pracy ,spłacaniem zaległości, szkołą dzieci i młodzieży. Co do lini lotniczych to będą musiały odrobić jakoś straty kiedy nie latały więc raczej na duże promocje nie ma co liczyć, ale też będą ludzie, którzy będą mogli pozwolić sobie aby zapłacić wiecej

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.05.2020
  GBP 4.932 złEUR 4.426 złUSD 4.024 złCHF 4.149 zł

  Sport


  Sport

  Reklama