Serie A: Victory of "Polish" Spezia, debut of Drągowski

Bartłomiej Drągowski zadebiutował na bramce w drużynie Spezii Calcio. (Fot. Getty Images)
Three Polish players appeared in the starting line-up of Spezia Calcio, who defeated Empoli 1-0 at home in the inaugural queue of the Italian Premier League. Bartłomiej Drągowski made his debut in the hosts' goal, Jakub Kiwior and Arkadiusz Reca also played.

Drągowski cztery dni wcześniej przeszedł do Spezii z Fiorentiny, której barw bronił od 2016 roku.

W niedzielny wieczór miał całkiem sporo pracy, ale spisywał się bez zarzutu. Cały mecz rozegrał też obrońca Kiwior, z którym coraz większe nadzieje wiąże selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniwicz.

Natomiast Reca po godzinie gry zobaczył żółtą kartką, a w 76. minucie został zmieniony.

Cała trójka walczy o miejsce w kadrze drużyny narodowej na mistrzostwa świata w Katarze.

Bohaterem Spezii okazał się M'Bala Nzola. Reprezentant Angoli strzelił w 36. minucie gola. Jak się okazało, na wagę zwycięstwa.

W Empoli w poprzednim sezonie występował z powodzeniem Szymon Żurkowski, na zasadzie wypożyczenia. Latem wrócił do Fiorentiny.