Serie A: Juventus close on seventh consecutive title

Juventus ma 84 punkty i o sześć wyprzedza Napoli. (Fot. Getty Images)
Juventus bounced back from their Champions League exit by extending their lead atop Serie A to six points with a comfortable 3-0 win over Sampdoria.

Bohaterem meczu w Turynie okazał się Douglas Costa. Brazylijczyk wszedł na boisko w końcówce pierwszej połowy za kontuzjowanego Bośniaka Miralema Pjanica i asystował przy wszystkich golach dla gospodarzy. Ich strzelcami byli kolejno: Chorwat Mario Mandzukic oraz Niemcy Benedikt Hoewedes i Sami Khedira.

W kadrach obu drużyn jest łącznie czterech Polaków, ale żaden nie wystąpił w podstawowym składzie. Na ławce rezerwowych Juventusu siedział bramkarz Wojciech Szczęsny. Z kolei w ekipie gości od 46. minuty grał Dawid Kownacki, Karol Linetty pozostał w rezerwie, a Bartosz Bereszyński dopiero wraca do zdrowia po kontuzji.

Juventus ma 84 punkty i o sześć wyprzedza Napoli, które zremisowało bezbramkowo na wyjeździe z szóstym Milanem. W zespole z Neapolu obaj Polacy - Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik - zagrali od 66. minuty.

"Drużyna robi to co ma robić. W tym momencie jesteśmy mniej błyskotliwi w ataku, ale to i tak był dobry występ" - przyznał trener Napoli Maurizio Sarri.