Sergio Ramos could be suspended for the opening leg of the Semifinals

32-letni Sergio Ramos García występuje na pozycji obrońcy w klubie Real Madryt, którego jest kapitanem. (Fot. Getty Images)
Real Madrid defender Sergio Ramos is facing a potential suspension which could make him miss the opening leg of the Champions League Semifinals. Real's captain was in the tunnel for the last few minutes of the match and that is not allowed by UEFA when a player is already suspended. Had Ramos been injured, the situation would be different, but it isn't the case.

Real przegrał w rewanżu 1/4 finału przed własną publicznością z mistrzem Włoch 1:3, ale dzięki wyjazdowemu zwycięstwu osiem dni wcześniej 3:0 awansował do kolejnej rundy. Przesądzająca o tym bramka padła z rzutu karnego w doliczonej czasie drugiej połowy.

Ramos oglądał spotkanie z trybun, ale gdy jego koledzy stracili trzeciego gola, podniósł się ze swojego miejsca i udał się do strefy przed wejściem do tunelu dla zawodników. Przepisy zabraniają jednak przebywania w tym miejscu piłkarzom, którzy nie są uprawnieni do gry.

Oficjalnej decyzji w sprawie 32-letniego obrońcy jeszcze nie podjęto, ale jak przypomniała gazeta "Marca", w podobnej sytuacji znalazł się jego były klubowy kolega Hiszpan Xabi Alonso. W 2014 roku zachował się podobnie podczas finału Ligi Mistrzów, a później został zawieszony na mecz Superpucharu UEFA.