Lewandowski's goal to end the season. Barcelona beat Sevilla

Robert Lewandowski zdobył bramkę w meczu ostatniej kolejki. (Fot. JORGE GUERRERO/AFP via Getty Images)
Robert Lewandowski scored a goal for Barcelona in a 2-1 away win against Sevilla to close the 2023/24 Spanish Premier League season. The Catalans finished second and the Polish footballer was the third goalscorer of the competition.

Lewandowski otworzył wynik w 15. minucie. Jeszcze przed przerwą wyrównał Marokańczyk Youssef En Nesyri, a zwycięskiego gola strzelił w 59. minucie Fermin Lopez.

Trzy minuty później "Lewy" opuścił boisko, zmieniony przez Ferrana Torresa. To był ostatni mecz Barcelony pod wodzą trenera Xaviego Hernandeza.

Polski napastnik zakończył sezon z dorobkiem 19 bramek. Wyprzedzili go tylko Ukrainiec Artem Dowbyk z Girony - 24 oraz Norweg Alexander Sorloth z Villarreal - 23.

W tabeli "Barca" uplasowała się na drugiej pozycji, ustępując o 10 punktów Realowi Madryt, który w sobotę bezbramkowo zremisował u siebie z Betisem Sewilla. Na Santiago Bernabeu kibice pożegnali niemieckiego piłkarza Toniego Kroosa, który już wcześniej ogłosił, że po mistrzostwach Europy kończy z futbolem.

Po raz ostatni wystąpi w koszulce Realu zapewne 1 czerwca w finale Champions League przeciw Borussii Dortmund na londyńskim stadionie Wembley.

Trzecie miejsce zajęła Girona, która jesienią zadebiutuje w Lidze Mistrzów. W fazie grupowej tych rozgrywek wystąpi także czwarte w tabeli Atletico Madryt.

La Liga opuszczają: Cadiz, Granada, w której grali Kamilowie Jóźwiak i Piątkowki, oraz Almeria.