Serena Williams wins French Open for 3rd time

Serena Williams jest niepokonana. (Fot. Getty Images)
Serena Williams has won the French Open title for the third time after beating Lucie Safarova 6-3, 6-7 (2), 6-2.

Dzisiejszy finał był początkowo jednostronnym widowiskiem. Ciekawiej zrobiło się w drugim secie, gdy Czeszka ze stanu 1:4 wyszła na prowadzenie 5:4, a po wygranej w tie-breaku doprowadziła do remisu w całym spotkaniu. Liderka rankingu WTA nie pozostawiła wątpliwości w trzeciej odsłonie, którą wygrała 6:2. Zwycięstwo zapewniła sobie po dwóch godzinach i minucie walki na korcie.

Przed meczem forma Williams była niewiadomą - w ostatnich dniach chorowała i z powodu złego samopoczucia opuściła dwie konferencje prasowe oraz piątkowy trening.

Pierwsza rakieta świata rozstrzygnęła na swoją korzyść wszystkie dziewięć meczów rozegranych dotychczas z Safarovą.

Młodsza ze słynnych sióstr Williams w dorobku ma 20 triumfów w zawodach Wielkiego Szlema. Dwie zawodniczki w historii mają na koncie więcej tytułów wywalczonych w imprezach tej rangi. Australijka Margaret Court może pochwalić się 24, a Niemka Steffi Graf - 22 zwycięstwami.

W Paryżu Amerykanka świętowała wcześniej sukces także w 2002 i 2013 roku.

Czeszka również powinna dobrze wspominać tegoroczną edycję French Open. W drodze do swojego pierwszego wielkoszlemowego finału wyeliminowała m.in. broniącą tytułu Rosjankę Marię Szarapową i rozstawioną z numerem siódmym Serbkę Anę Ivanovic. W poniedziałek z kolei zadebiutuje w czołowej "10" rankingu WTA. W niedzielę zagra w Paryżu jeszcze w finale debla.