Menu

Sąd: Obowiązkowe kieszonkowe, nawet jeśli córka ma 33 lata

Sąd: Obowiązkowe kieszonkowe, nawet jeśli córka ma 33 lata
Sąd uznał, że mężczyzna wciąż powinien wypłacać swojej córce kieszonkowe, a także oddać to zaległe. (Fot. Getty Images)
Na dwa miesiące więzienia skazał sąd w Turynie ojca 33-letniej kobiety za to, że przestał jej dawać kieszonkowe w wysokości 260 euro. Według włoskiego sądu, wiek dziecka nie ma znaczenia - mężczyzna musi wspomagać córkę, póki nie osiągnie ona stabilności zawodowej.
Reklama

Sąd postanowił, że kara zostanie zawieszona, jeśli skazany przekaże córce 3 tys. euro tytułem zaległego kieszonkowego - podał dziennik "La Repubblica".

Według sądu, ojciec ma obowiązek pomagać finansowo także dorosłemu dziecku, jeśli ma kłopoty. Mężczyzna przestał dawać kieszonkowe córce przed kilkoma laty, za co podała go do sądu. On argumentował zaś, że nie ma oszczędności i sam jest bez pracy.

Kobieta tłumaczyła, że po uzyskaniu dyplomu z rachunkowości pracowała przez kilka lat dorywczo, a potem na pół etatu zaczęła zarabiać 600 euro. Wtedy zaczęła się też domagać pomocy od ojca. Jest on rozwiedziony z jej matką, z którą ta mieszka. Zaznaczyła, że również pensja w wysokości 786 euro, którą ma teraz, nie wystarcza jej na życie.

Ojciec zapytany przez sędziego, dlaczego przestał wspierać córkę, odparł: "Bo jest dorosła i wiedziałem, że pracuje" - relacjonuje gazeta.

Jak dodaje dziennik, nie przekonało to sądu, który orzekł: mężczyzna musi dawać córce co miesiąc pieniądze.

Czytaj więcej:

Brytyjczycy "przekupują" dzieci, żeby poszły spać

  Komentarze
  • Ja
   19 grudnia 2019, 07:07

   Zarty jakies to sa czy co ?

  • Asia
   19 grudnia 2019, 08:25

   Aneta zgadzam sie. Ludzie narobia dzieci a potem chca zeby one je utrzymywaly sami nie ponoszac zadnych konsekwencji. Nie stac cie, nie miej dzieci.

  • Michal
   19 grudnia 2019, 09:33

   Świat jest coraz bardziej chory

  • Czytelnik anonimowy
   19 grudnia 2019, 12:54

   Musieliby jej inaczej placic bezrobocie to poszli inna metoda. Corka tez glupia jak ojciec nie ma pieniedzy to jej dac nie moze i tyle a nie podawac do sadu.

  • SYLWIA
   21 grudnia 2019, 06:49

   Do Asia. Jesteś arcy debilem wraz ze swoim komentarzem. Nie masz nic do powiedzenia to zamknij buzie.

  • Hubcio
   24 grudnia 2019, 00:53

   A kogo pozwą dzieci z domów dziecka ? rząd Oki a kto zapłaci? Podatnicy . To może dalej .... może zaczniemy rozdawać pieniądze na ulicy bo może ktoś jest większym nierobem leniwcem lub innym pasożytam . P.S. Mam czwórkę i wcale nam się nie przelewa ale przede wszystkim staram się uczyć swoje że życie to bajka ale walka . Bo pirwszym obawiazkiem rodzica jest nauczyć radzenia sobie w życiu by docenić własne siły , starania i poświęcenie bo nic nie da większej satysfakcji niż porażenie sobie z czymś co ktoś inny nie potrafi .taki maby chelenge. .....

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.02.2020
  GBP 5.111 złEUR 4.279 złUSD 3.962 złCHF 4.031 zł

  Sport


  Reklama