Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Rząd UK przywraca kwarantannę dla podróżnych z kolejnych krajów

Rząd UK przywraca kwarantannę dla podróżnych z kolejnych krajów
W Anglii, Walii i Irlandii Północnej kara za nieprzestrzeganie obowiązku kwarantanny wynosi 1 000 funtów, w Szkocji - 480. (Fot. Londynek.net)
Od jutra rana wszyscy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii ze Szwajcarii, Czech i Jamajki muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie - ogłosił wczoraj minister transportu, Grant Shapps. Obowiązek ten zniesiono natomiast w przypadku przyjazdów z Kuby. Wszystkie zmiany wchodzą w życie jutro o godz. 4:00 rano.
Reklama
Reklama

Jak wyjaśniono, w Szwajcarii liczba przypadków koronawirusa wzrosła w ciągu ostatniego tygodnia z 18,5 do 22 na 100 tys. mieszkańców, w Czechach - z 16 do 19,4, zaś na Jamajce - z 4,3 do 20,8.

Brytyjski rząd wcześniej wskazywał, że jeśli w jakimś kraju przekroczony zostanie poziom 20 zakażeń na 100 tys. mieszkańców, niemal automatycznie łączyć się to będzie z powrotem kwarantanny dla przyjeżdżających stamtąd osób. Zastrzegano zarazem, że nie jest to jedyne kryterium.

Decyzja w sprawie Szwajcarii nie jest zaskoczeniem, od kilku dni media powszechnie spekulowały, że kraj ten zostanie zdjęty z listy uważanych za bezpiecznie. Tym bardziej, że już kilka dni temu obowiązek taki wobec przyjazdów z tego kraju wprowadził rząd szkocki. Od pewnego czasu w tym kontekście wymieniano również Czechy.

Brytyjski rząd wprowadził obowiązek kwarantanny dla wszystkich przyjeżdżających z zagranicy w czerwcu, zaś na początku lipca ogłosił listę krajów bezpiecznych, po przyjeździe z których nie trzeba jej odbywać. Początkowo znalazło się na niej 59 państw i terytoriów oraz wszystkie 14 brytyjskich terytoriów zależnych.

Jeszcze przed wejściem w życie listy usunięta została z niej Serbia, a w następnych tygodniach - Hiszpania, Luksemburg, Belgia, Andora, Bahamy, Francja, Holandia, Malta, Monako, Aruba, Turks i Caicos, Chorwacja, Austria oraz Trynidad i Tobago. Przed Kubą z obowiązku kwarantanny zwolniono przyjeżdżających z Malezji, Brunei i Portugalii.

W Anglii, Walii i Irlandii Północnej kara za nieprzestrzeganie obowiązku kwarantanny wynosi 1 000 funtów, w Szkocji - 480, jednak w przypadku wielokrotnego przyłapania na tym może ona zostać zwiększona do 5 000 funtów.

Czytaj więcej:

Hiszpania: Lokalne populacje obawiają się zakażeń ze strony obcokrajowców

Szef Heathrow: Obowiązek kwarantanny "dusi gospodarkę Wielkiej Brytanii"

UK przywraca kwarantannę dla podróżnych z Francji, Holandii i Malty

UK wprowadza kwarantannę dla podróżnych z Chorwacji i Austrii

Kwarantanna w UK: Z lotniska można wrócić do domu metrem

Samolot do Londynu spóźnił się. 80 pasażerów trafiło na kwarantannę

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.07.2024
  GBP 5.1032 złEUR 4.2954 złUSD 3.9296 złCHF 4.4436 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama