Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Ryanair attempts to win back customers with £5 flights to France and Germany

Ryanair attempts to win back customers with £5 flights to France and Germany
Czy podróżni wrócą do Ryanaira? (Fot. Getty Images)
No-frills airline Ryanair has launched a one million seat fire-sale offering flights to Europe for as little as £5. After one of the worst weeks in its history, the Dublin-based carrier is attempting to win back customers with hundreds of rock-bottom prices this winter.
Advertisement
News available in Polish

Przewoźnik z Irlandii chce odzyskać podróżnych, którzy zapowiadali, że po masowych odwołaniach nie będą już korzystać z usług linii. W promocyjnych cenach bilety już mogą kupować chętni na loty z Londynu Stansted do Grenoble, w południowej Francji. Podróż do tego regionu w jedną stronę kosztuje 4 funty i 99 pensów. Ryanair ogłosił obniżkę również na trasie ze Stansted do Lorient w północnej Francji.

Nieco droższe bilety, ale wciąż poniżej 10 funtów, można kupić na podróż do Aalborg w Danii, Strasburg we Francji i Gdańska w Polsce. Za 9,99 funtów można polecieć także do Barcelony, Berlina i Bolonii.

Klienci Ryanaira nie mają ostatnio dobrej opinii na temat przewoźnika. Wiąże się to z decyzją o odwołaniach lotów. O zmianach w rozkładzie pasażerowie dowiadywali się w ostatniej chwili.

Linie pokrzyżowały plany nawet kilkuset tysiącom podróżnych. Przewoźnik – tłumacząc swoje działania – podał, że kasując część połączeń, chce podnieść punktualność swoich lotów. Miała ona w ostatnim czasie spaść z 90 do 80 proc. Ostatecznie Ryanair przyznał, że pojawiły się problemy ze skompletowaniem załóg samolotów. 

Irlandzkie linie lotnicze podały, że rozpoczęły wypłatę pierwszych odszkodowań pasażerom za odwołane loty. Zgodnie z unijnymi regulacjami, jeśli lot jest odwołany, pasażer ma prawo do zwrotu kosztów, zmiany planu podróży lub lotu powrotnego oraz prawo do uzyskania pomocy i odszkodowania. 

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Advertisement