Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Russian exile Nikolai Glushkov found dead at his London home

Russian exile Nikolai Glushkov found dead at his London home
Śmierć Bieriezowskiego na obecnym etapie śledztwa nie jest traktowana jako podejrzana. (Fot. Getty Images)
Counter-terrorism unit investigates death of Berezovsky friend who claimed political asylum in UK after fraud conviction.
Advertisement
News available in Polish

Ciało 68-letniego Głuszkowa, jak podaje gazeta, znaleźli jego bliscy wieczorem w poniedziałek w jego domu. Nie jest jasna przyczyna śmierci.

Po publikacji "Guardiana" policja metropolitalna w Londynie wydała oświadczenie potwierdzające, że prowadzi śledztwo ws. "śmierci mężczyzny w wieku sześćdziesięciu kilku lat", która traktowana jest na tym etapie jako "niewyjaśniona".

Jak zaznaczono, "śledztwo prowadzone jest przez jednostkę antyterrorystyczną jako środek ostrożności ze względu na powiązania zmarłego", choć podkreślono jednocześnie, że według obecnego stanu wiedzy, nie ma żadnego dowodu łączącego jego śmierć z atakiem na byłego brytyjsko-rosyjskiego podwójnego szpiega Siergieja Skripala w Salisbury na początku miesiąca.

Głuszkow był w przeszłości wicedyrektorem linii Aerofłot, współpracował też z holdingiem LogoVAZ. W Rosji zarzucono mu pranie pieniędzy i oszustwa. Spędził pięć lat w więzieniu i został zwolniony w 2004 roku.

W ostatnich latach Głuszkow mieszkał w Londynie. W Wielkiej Brytanii udzielono mu azylu politycznego.

W 2017 roku podczas zaocznego procesu w Rosji Głuszkow został skazany na osiem lat więzienia za kradzież 123 mln dolarów z firmy.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 24.09.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.309 złUSD 3.662 złCHF 3.818 zł

  Sport


  Advertisement