Menu

"Rozwodnicy nie powinni być outsajderami"

"Rozwodnicy nie powinni być outsajderami"
Przez ostatnie 18 lat liczba rozwodów i separacji wśród Irlandczyków wzrosła o ponad 500 proc. (Fot. Getty Images)
Irlandzcy duchowni prowadzą debatę na temat rozwiedzionych katolików, którzy ponownie zawarli związek małżeński. Temat ten będzie przedmiotem dyskusji biskupów podczas październikowego spotkania z papieżem Franciszkiem w Rzymie.
Reklama

Prymas Irlandii, Seán Brady przyznaje, że w katolickiej Irlandii jest zbyt dużo rozbitych małżeństw, a biskupi prowadzą obecnie dyskusje, czy osoby, które ponownie wyszły za mąż, powinny przyjmować np. Komunię św.

Jak informuje arcybiskup Eamon Martin, obecna sytuacja jest wyzwaniem nie tylko dla samych małżeństw, lecz również całych rodzin. "Należy zrobić wszystko, aby rozwodnicy nie czuli się obco w naszej wspólnocie” – informuje.

Duchowny zaznacza, że "Kościół katolicki wciąż pragnie słuchać głosu irlandzkiego społeczeństwa i prowadzić z nim wspólny dialog".

Zdaniem arcybiskupa, niedawne konsultacje na temat małżeństwa i rodziny, prowadzone między duchowieństwem a katolikami, zostały źle zrozumiane i przyjęte przez Irlandczyków. W związku z tym Martin wzywa młodych katolików do "ufnego wyrażania swojej wiary" w często dość kontrowersyjnych debatach publicznych, które - jak sam uważa - często nie są do końca prorodzinne. 

Iona Institute, zajmujący się badaniem irlandzkiego społeczeństwa podaje, iż przez ostatnie 18 lat liczba rozwodów i separacji wśród Irlandczyków wzrosła o ponad 500 proc. 

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.02.2020
  GBP 5.085 złEUR 4.310 złUSD 3.941 złCHF 4.055 zł

  Sport


  Reklama