Roger Federer holds off Frances Tiafoe, 19, in 5 sets to advance

Federer w US Open triumfował pięciokrotnie, w latach 2004-08. (Fot. Getty Images)
Roger Federer already has dropped two more sets at the US Open than he did during his entire two weeks en route to the title at Wimbledon.

Tym samym Federer w Nowym Jorku ma już więcej przegranych setów niż w lipcowym Wimbledonie, który zakończył się jego triumfem.

Z powodu problemów z plecami nie wystąpił w turnieju w Cincinnati, a w starciu z Tiafoe został przełamany już w otwierającym gemie. Po przegranym pierwszym secie, dwa kolejne wygrał dość gładko i wydawało się, że mecz zmierza ku końcowi.

Kolejna partia padła jednak łupem wspieranego przez kibiców Amerykanina. W decydującym secie faworyt pierwszą piłkę meczową miał przy stanie 5:3. Ostatecznie zwyciężył 6:4.

"Właśnie dla tych emocji przyjechałem grać w Nowym Jorku" - podkreślił po spotkaniu Federer.

W US Open triumfował pięciokrotnie, w latach 2004-08. To był jego 79. wygrany mecz na tym turnieju. Więcej - 98 - ma tylko Amerykanin Jimmy Connors.

W drugiej rundzie Szwajcar zmierzy się ze Słoweńcem Blazem Kavcicem lub Rosjaninem Michaiłem Jużnym.