Menu

Reprezentacja Polski żużlowców bez Golloba

Reprezentacja Polski żużlowców bez Golloba
Jarosław Hampel (Fot. Getty Images)
Jarosław Hampel, Krzysztof Kasprzak, Janusz Kołodziej i Piotr Protasiewicz znaleźli się we wstępnym składzie reprezentacji Polski żużlowców na finał Drużynowego Pucharu Świata. W kadrze prowadzonej przez Marka Cieślaka ponownie zabraknie Tomasza Golloba.
Reklama

"Na chwilę obecną zawodnicy, których wytypowałem do przygotowań przed finałem Drużynowego Pucharu Świata to Hampel, Kasprzak, Kołodziej i Protasiewicz. Chciałbym jednak zaznaczyć i być może rozczaruję trochę niektórych, że nie musi to być skład ostateczny. Nazwiska zawodników muszę podać pół godziny po piątkowym treningu w przeddzień finału" – wyjaśnił na dzisiejszej konferencji prasowej w Bydgoszczy menedżer reprezentacji Cieślak.

Pewnego rodzaju niespodzianką możne wydawać się brak w składzie Golloba. Jak podkreślił szkoleniowiec, jego zadaniem jest wybranie najlepszych, stąd na chwilę obecną postawił na wymienionych wyżej zawodników. Do wymienionej czwórki dołączy jeszcze po najbliższym meczu ligowy (Stal Gorzów – Unibax Toruń w czwartek) oraz drugiej rundzie indywidualnych mistrzostw Europy w Togliatti (niedziela, 20 lipca) dwóch żużlowców, którzy także wezmą udział w przygotowaniach do DPŚ.

"Mówimy od pewnego czasu o tym, że chcemy odmładzać reprezentację, ale obecnie to moje największe zmartwienie. Młodzi żużlowcy, którzy rok temu tak świetnie pojechali dokładając swoją cegiełkę do ostatecznego zwycięstwa, w tym roku prezentują się słabiej, a w kadrze muszą jechać najlepsi. Zarzekałem się kiedyś, że Protasiewicz w reprezentacji już nie pojedzie, ale tylko krowa nie zmienia zdania. Ja swoje zmieniłem, bo Piotr w tym roku prezentuje naprawdę świetną formę. Wierzę, że będzie to fajna drużyna i zrobimy wszystko by obronić tytuł” – dodał Cieślak.

Broniący tytułu biało-czerwoni, którzy nie muszą przebijać się przez półfinały i turniej barażowy, przygotowywać się będą na torach w Bydgoszczy i Ostrowie oraz integrować w jednym z ośrodków SPA niedaleko Ostródy. To wszystko ma pomóc w zdobyciu siódmego w historii drużynowego PŚ. Półfinały tegorocznego DPŚ odbędą się 26 lipca w brytyjskim King's Lynn (wystartują gospodarze, Australia, USA, Włochy) i 29 lipca w Vastervik (Szwecja, Czechy, Łotwa, Dania). Gospodarzem barażu (31 lipca) oraz finału (2 sierpnia) będzie Bydgoszcz.

„Tor w Bydgoszczy zawsze służył walce, więc myślę, że czeka nas ciekawe widowisko. Zawody tutaj rozgrywane zawsze mają fajny klimat, więc liczymy na obecność dużej liczby kibiców, dzięki którym zawsze łatwiej walczy się o zwycięstwo. Wydaje mi się, że wyraźnych faworytów w tym roku nie ma, więc będzie to kolejny smaczek tej rywalizacji. Mogę zapewnić, że tak jak do tej pory nie zabraknie nam mobilizacji ani motywacji, w czym wielka zasługa Marka Cieślaka. Wierzę, że uda się nam obronić tytuł" – stwierdził Hampel.

Składy na półfinały DPŚ:
King's Lynn:
Wielka Brytania (kaski czerwone) - Tai Woffinden, Danny King, Chris Harris, Simon Stead
Australia (niebieskie) - Darcy Ward, Jason Doyle, Troy Batchelor, Chris Holder
USA (białe) - Greg Hancock, Gino Manzares, Max Ruml, Ricky Wells
Włochy (żółte) - Mattia Carpanese, Nicolas Vicentin, Michele Paco Castagna, Nicolas Covatti

Vastervik (Szwecja):
Czechy (czerwone) - Vaclav Milik, Ales Dryml, Josef Franc, Eduard Krcmar
Łotwa (niebieskie) - Maksim Bogdanow, Kjastas Puodżuks, Andrzej Lebiediew, Jewgienij Kostygow
Dania (białe) - Hans Andersen, Bjarne Pedersen, Peter Kildemand, Mads Korneliussen
Szwecja (żółte) - Thomas H. Jonasson, Oliver Berntzon, Peter Ljung, Andreas Jonsson

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 12.08.2020
  GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

  Sport


  Sport

  Reklama