Menu

Leeds United mug off Liverpool with European Super League tweet after Premier League draw

Leeds United mug off Liverpool with European Super League tweet after Premier League draw
Zawodnicy Leeds wyszli na rozgrzewkę w specjalnych koszulkach z logo LM i napisem "Zasłuż na to" oraz "Futbol jest dla kibiców". (Fot. Getty Images)
Leeds United vs Liverpool was more than just a Premier League football match. On the back of the earth-shattering news that England's so-called 'big six' clubs were backing a new European Super League, the game at Elland Road grew to a new level of significance.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Piłkarze "The Reds" długo prowadzili po golu Senegalczyka Sadio Mane w 31. minucie, ale w końcówce spotkania (w 87. minucie) wyrównał Hiszpan Diego Llorente.

Remis sprawił, że Liverpool ma 53 punkty i zajmuje szóste miejsce, a tylko cztery najlepsze drużyny zagwarantują sobie udział w Lidze Mistrzów. Ekipa Leeds jest dziesiąta (46).

Nie wiadomo jednak, czy nawet w razie awansu do LM Liverpool w niej zagra. Jest bowiem jednym z 12 czołowych klubów z Europy (i jednym z sześciu angielskich), które planują utworzenie Superligi, będącej ogromną konkurencją dla najważniejszych rozgrywek klubowych na Starym Kontynencie.

UEFA kategorycznie sprzeciwia się temu pomysłowi i zapowiada surowe sankcje wobec klubów, które zgłoszą się do Superligi.

Przy okazji wczorajszego meczu w Leeds doszło do wielu protestów związanych z projektem kontrowersyjnych rozgrywek. Tuż przed spotkaniem nad stadionem Elland Road przeleciał samolot z napisem "Say no to Superleague", czyli "Powiedz nie Superlidze".

Zawodnicy Leeds wyszli na rozgrzewkę w specjalnych koszulkach z logo Ligi Mistrzów i napisem "Zasłuż na to" oraz "Futbol jest dla kibiców".

Wcześniej tego dnia grupa kibiców Liverpoolu, Spirit of Shankly (SOS), oświadczyła, że zdejmuje wszystkie flagi, które zdobiły stadion tego klubu podczas pandemii COVID-19.

"My, wraz z innymi grupami zaangażowanymi w tworzenie flag, usuniemy nasze z The Kop (trybuna za jedną z bramek na Anfield - przyp. red.). Uważamy, że nie możemy dłużej wspierać klubu, który przedkłada chciwość finansową ponad uczciwość gry" - napisano w oświadczeniu SOS.

Czytaj więcej:

UEFA: Piłkarze grający w Superlidze będą wykluczeni z MŚ i ME

Brytyjski rząd "zrobi wszystko, aby zablokować utworzenie Superligi"

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 16.09.2021
  GBP 5.3697 złEUR 4.5736 złUSD 3.8847 złCHF 4.2054 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement