Radwanska in second round US Open

Agnieszka Radwańska spotka się na korcie z drugą polską tenisistką podczas US Open (Fot. Getty Images)
Agnieszka Radwanska made short work of Katerina Siniakova to book her place in the second round of the US Open.

Będąca 15. rakietą świata Agnieszka Radwańska po raz pierwszy w karierze zmierzyła się ze sklasyfikowaną o 54 pozycje niżej Siniakovą. Pokonanie młodszej o siedem lat rywalki zajęło 63 minuty.

Zgodnie z przewidywaniami wczorajszy pojedynek nie kosztował podopieczną Tomasza Wiktorowskiego zbyt wiele sił. Potężniej zbudowana od 26-letniej Polki Czeszka co prawda dysponuje większą siłą uderzenia od rywalki, ale podczas meczu brakowało jej precyzji i doświadczenia. W dłuższych wymianach, w które wciągała ją krakowianka, często oddawała punkty po własnych błędach. Głównie za sprawą pomyłek Siniakovej Radwańska zanotowała przełamanie w czwartym gemie.

Wyżej notowana z zawodniczek grała spokojnie i cierpliwie. Opłaciło się to, bo jej przeciwniczka udane zagrania wciąż przeplatała prostymi błędami. Przy stanie 4:1 więcej ryzykownych zagrań Czeszki zaczęło przynosić jej punkty, a Polka nie wykorzystała pięciu "break pointów". W końcówce znów jednak nastolatka zaczęła się mylić i set skończył się zwycięstwem Radwańskiej 6:2.

Dość niespodziewanie "breakiem" na samym początku drugiej odsłony popisała się Siniakova, która trafiała wzdłuż linii. Polka od razu odpowiedziała przełamaniem powrotnym. Nieco bardziej wyrównana walka trwała do stanu 3:3. Optyczna przewaga krakowianki była jednak coraz bardziej widoczna i w połowie partii zaczęła też mieć odzwierciedlenie w wyniku. Czeszka nie zapisała już na swoim koncie ani jednego gema. Rozluźniona Polka dobrze radziła sobie z serwisem, w końcówce zaś popisała się efektownym uderzeniem, stojąc tyłem do siatki.

W całym meczu Radwańska posłała cztery asy, a jej rywalka dwa razy punktowała w ten sposób i zaliczyła aż sześć podwójnych błędów. Po stronie drugiej z zawodniczek znalazło się też 31 niewymuszonych błędów, u Polki było ich 10.

Krakowianka po raz 10. z rzędu znalazła się w głównej drabince US Open. Nigdy jeszcze nie przegrała meczu otwarcia. Dotychczas docierała do 1/8 finału (2007-08 i 2012-13) lub do drugiej fazy zawodów. Siniakova w poprzednim sezonie w Nowym Jorku zatrzymała się na ostatniej rundzie kwalifikacji.