Radwańska broke the losing streak? She won in the first round in Seoul

Agnieszka Radwńska wygrała z Amerykanką Bethanie Mattek-Sands. (Fot. Getty Images)
Agnieszka Radwańska won with the American Bethanie Mattek-Sands 6: 4, 7: 5 in the first round of the WTA tennis tournament on hard courts in Seoul (prize pool of 250 thousand dollars). Polka triumphed in these competitions five years ago.

Zajmująca 60. miejsce na świecie Radwańska rywalizowała po raz trzeci z Mattek-Sands (WTA 375). W 2012 roku krakowianka wygrała w Australian Open w Melbourne, a dwa lata później w Sydney zwyciężyła tenisistka ze Stanów Zjednoczonych.

Dzisiaj przy stanie 3:3 w pierwszym secie Mattek-Sands przełamała Radwańską (słabo serwowała), ale od tego momentu wszystkie gemy wygrała polska zawodniczka.

W drugim secie Polka objęła prowadzenie 1:0, by szybko przegrywać 1:3. Zdołała jednak odrobić straty, a następnie wygrywać 4:3. W kolejnym gemie Polka nie wykorzystała breakpointa. Potem kolejne przełamanie Amerykanki i 4:5. Końcówka należała do Radwańskiej.

Jej kolejną przeciwniczką będzie Rumunka Irina-Camelia Begu lub Niemka Mona Barthel.