Menu

"Puls Biznesu": Ukraińskie źródło pracowników wysycha

"Puls Biznesu": Ukraińskie źródło pracowników wysycha
Polska ma rosnący problem z brakami pracowników. (Fot. Getty Images)
Rośnie liczba pracujących w Polsce Ukraińców, którzy chcą z Polski już wyjechać. Problem w tym, że ze Wschodu nie przyjadą nad Wisłę kolejni - informuje dzisiejszy 'Puls Biznesu'.
Reklama

"Perspektywa otwarcia na początku przyszłego roku niemieckiego rynku pracy na osoby spoza Unii Europejskiej już dawno wywołała obawy polskich pracodawców zatrudniających Ukraińców. Kilka miesięcy temu agencja pracy Manpower przeprowadziła więc ankietę wśród prawie 750 pracujących nad Wisłą obywateli Ukrainy. Okazało się, że wyjechać z Polski chce co czwarty z nich. Powyższe dane wydaje się potwierdzać analiza, jaką niedawno przeprowadziła inna duża agencja zatrudniająca Ukraińców w Polsce, Personnel Service" - można przeczytać w "PB".

Ukraińcy w Polsce odjeżdżają na Zachód skuszeni wyższymi zarobkami. (Fot. Getty Images)

Dziennik przytacza wypowiedź prezesa Personnel Service Krzysztofa Inglota, który szacuje, że "w efekcie większego otwarcia się innych członków UE na pracowników z Ukrainy z Polski może odpłynąć od 250 tys. do 500 tys. osób".

Według "PB", przybyszy zza Buga ciągnie na Zachód przede wszystkim wizja lepszych zarobków oraz wyższego standardu życia. "Celem dla aż dwóch trzecich Ukraińców, którzy chcieliby od nas wyjechać, są Niemcy" - dowiadujemy się.

Czytaj więcej:

Prezes Eurocash: Polska powinna rozluźnić przepisy migracyjne

Europejczycy chętnie studiują za granicą, jednak nie w Polsce

Obcokrajowcy w Polsce czekają latami na legalizację pobytu

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.02.2020
  GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

  Sport


  Reklama