Borussia Dortmund Beat Monchengladbach to reach the DFB Pokal semi final

W 53. minucie do bramki trafił Erling Haaland, ale po analizie VAR sędzia nie uznał gola. (Fot. Getty Images)
Borussia Dortmund are one step closer to a trophy. A 1-0 victory over Borussia Monchengladbach sends BVB through to the semi final of DFB Pokal, and two victories away from winning their first major trophy for the since 2017.

Spotkanie trzymało w napięciu do ostatnich minut. W doliczonym czasie gry czerwoną kartką ukarany został jeszcze pomocnik gości Mahmoud Dahoud, ale Borussia Moenchengladbach nie była w stanie już wykorzystać swojej przewagi.

W 53. minucie do bramki trafił norweski napastnik Erling Haaland, ale po analizie VAR sędzia nie uznał gola.

Wczoraj miał się też odbyć drugi ćwierćfinał - między SSV Jahn Regensburg i Werderem Brema. Został on jednak odwołany, ponieważ w tym pierwszym zespole stwierdzono kilka przypadkow koronawirusa, w tym cztery brytyjskiej mutacji. Nowy termin na razie nie został ustalony.

Cała drużyna, jak i sztab szkoleniowy Regensburga musi teraz poddać się dwutygodniowej kwarantannie.

W innych ćwierćfinałach RB Lipsk zmierzy się z VfL Wolfsburg, a RW Essen z Holstein Kiel. Oba spotkania zaplanowane są na dzisiaj.