Carabao Cup: Manchester United one step away from the final

Manchester United ma coraz większe szanse, by wygrać Carabao Cup. (Fot. Getty Images)
Manchester United players won 3-0 away to Nottingham Forest in the first leg of the semi-final of the League Cup in England. The return leg in Manchester is scheduled for February 1.

Od pierwszych sekund podopieczni Erika ten Haga próbowali zdominować rywali. Odważna gra piłkarzy z Old Trafford została nagrodzona w 6. minucie, kiedy to padła bramka otwierająca wynik.

Gola dla MU zdobył reprezentant Anglii Marcus Rashford. Napastnik zdecydował się na daleki rajd, a jego uderzenie zaskoczyło bramkarza Nottingham Forest.

Drugie trafienie dla gości ustalił tuż przed przerwą Wout Weghorst, dla którego była to pierwsza bramka w barwach Manchesteru. Holender wykazał się dobrym instynktem strzeleckim, gdyż dobił piłkę po niezbyt pewnej interwencji Walijczyka Wayne Hennesseya. Wynik ustalił Portugalczyk Bruno Fernandes (89.)

Dzień wcześniej Southampton, w którego barwach kilka minut rozegrał Jan Bednarek, przegrał u siebie w pierwszym meczu z Newcastle United 0:1. Rewanż 31 stycznia.

Z rozgrywek odpadli m.in. broniący trofeum Liverpool oraz mistrz Anglii Manchester City.

Finał Carabao Cup rozegrany zostanie 26 lutego na londyńskim stadionie Wembley.