Curtis Jones wonder goal fires Liverpool past Everton in FA Cup

Bohaterem spotkania został urodzony 30 stycznia 2001 roku Curtis Jones (po lewej). (Fot. Getty Images)
Curtis Jones' wonder strike saw a much-changed Liverpool side beat Everton 1-0 at Anfield in the third round of the FA Cup.

Trener zdecydowanego lidera Premier League Juergen Klopp dokonał aż dziewięciu zmian w składzie, wystawiając od początku m.in. kilku graczy drużyny młodzieżowej. Natomiast szkoleniowiec Evertonu Carlo Ancelotti zdecydował się na możliwie najmocniejszy skład.

Goście mieli lepsze okazje, ale w pierwszej połowie hiszpańskiego bramkarza Liverpoolu Adriana nie zdołali pokonać m.in. Dominic Calvert-Lewin, Mason Holgate i Brazylijczyk Richarlison.

Bardziej skuteczny okazał się Liverpool, a bohaterem został urodzony 30 stycznia 2001 roku Curtis Jones. Wychowanek klubu popisał się w 71. minucie bardzo efektownym strzałem zza pola karnego - lecąca wysoko podkręcona piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki.

Everton czeka na zwycięstwo nad Liverpoolem - na wyjeździe lub u siebie - od października 2010 roku, licząc wszystkie rozgrywki.

Niespodziankę sprawił występujący w Championship (drugi poziom) Middlesbrough FC, który zremisował u siebie z Tottenhamem Hotspur 1:1.

Wczoraj awans wywalczył West Ham United, którego bramki strzegł Łukasz Fabiański. Popularne "Młoty" dzięki skutecznej grze w końcówce meczu pokonały na wyjeździe trzecioligowy Gillingham FC 2:0. Gole strzelili Argentyńczyk Pablo Zabaleta i w doliczonym czasie gry Hiszpan Pablo Formals.

Broniący trofeum Manchester City już w sobotę awansował do kolejnej rundy, wygrywając u siebie 4:1 z występującym na czwartym poziomie Port Vale.

W finale poprzedniej edycji "The Citizens" pokonali Watford aż 6:0.