Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Propalestyńscy aktywiści zdemolowali 20 placówek banku Barclays w całym UK

Propalestyńscy aktywiści zdemolowali 20 placówek banku Barclays w całym UK
Zaatakowane zostały placówki Barclays na terenie całego kraju. Na zdj. bank w Richmond. (Fot. Getty Images)
Aktywiści z grupy Palestine Action zdemolowali w nocy z niedzieli na poniedziałek 20 placówek banku Barclays w Wielkiej Brytanii, rozbijając w nich witryny, obrzucając je kamieniami i wymalowując sprayem propalestyńskie hasła na fasadach.
Reklama
Reklama

Zaatakowane zostały placówki Barclays na terenie całego kraju - od Glasgow i Edynburga w Szkocji do Brighton na południu Anglii, w tym co najmniej trzy w Londynie i kilka w aglomeracji Manchesteru.

Grupa Palestine Action przyznała się do odpowiedzialności do ataków, które przeprowadziła wraz z nowo powstałą radykalną grupą klimatyczną Shut The System.

Obie grupy zapowiedziały kontynuowanie tego typu skoordynowanych akcji, o ile Barclays nie wycofa się ze wspierania sektora zbrojeniowego i wydobycia paliw kopalnych.

"Barclays finansuje kryzys klimatyczny i ludobójstwo w Palestynie. Dekady uprzejmych kampanii, petycji, pisania listów i lobbowania wśród parlamentarzystów zawiodły. Będziemy kontynuować eskalację, dopóki Barclays nie przestanie finansować ludobójstwa i niszczenia klimatu" - oświadczyła grupa Palestine Action.

"Chociaż popieramy prawo do protestowania, prosimy, aby aktywiści robili to w sposób szanujący naszych klientów, współpracowników i mienie" - oznajmił rzecznik Barclays.

"Sektor obronny ma fundamentalne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa narodowego, a rząd Wielkiej Brytanii jasno stwierdził, że wspieranie firm zbrojeniowych jest zgodne z zasadami ESG (poszanowania środowiska, społecznej odpowiedzialności biznesu i ładu korporacyjnego - przyp. red.). Decyzje w sprawie wprowadzenia embarga na dostawy broni do innych krajów są zadaniem wybranych rządów" - dodał.

Czytaj więcej:

UK: Dożywocie dla azylanta, który zabił 70-latka w imię solidarności z Palestyńczykami

Londyn: Zamieszki po propalestyńskim proteście. Aresztowano 40 osób

  Komentarze
  • Matt Londonist
   11 czerwca, 11:20

   "Aktywiści" czy to ekoterroryści czy inni, mają tak wyprane nienawiścią mózgi, że mogą stanowić niebezpieczeństwo dla otoczenia i dla siebie ( gdy pojmą, że to, o co walczą to np. jedna wielka ściema dla kasy, władzy ).

  • Alik
   11 czerwca, 17:19

   Po prostu zwolennicy Hamasu działają w UK.

  • Klejnot Nilu
   11 czerwca, 23:56

   Kazdy kraj ma prawo bronic swoich granic, moze i niech UK wezmie przyklad i zabierze sie za tych oszolomow

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2024
  GBP 5.1857 złEUR 4.3581 złUSD 4.0760 złCHF 4.5690 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama