Premier League: High fine for Liverpool coach Klopp

Juergen Klopp zapłaci 30 tysięcy funtów kary. (Fot. James Gill - Danehouse/Getty Images)
Livepool coach Juergen Klopp has been fined £30,000 for inappropriate behavior during the 11th round English Premier League match against Manchester City, played on October 16, the English Football Federation (FA) announced.

Klopp wdał się w sprzeczkę z asystentem sędziego w końcowych minutach spotkania. Zdaniem Niemca doszło do faulu na Egipcjaninie Mohamedzie Salahu i trener domagał się przyznania jego zespołowi rzutu wolnego. Został ukarany czerwoną kartką.

"Juergen Klopp został ukarany grzywną 30 tysięcy funtów za złamanie regulaminu FA podczas spotkania Liverpoolu w Premier League z Manchesterem City w niedzielę 16 października. Szkoleniowiec zgodził się, że jego zachowanie w 86. minucie było niewłaściwe, a niezależna Komisja Regulacyjna postanowiła zastosować tę karę podczas przesłuchania" - napisano w komunikacie FA.

Niemiec przeprosił za swoje zachowanie po meczu, który zakończył się zwycięstwem Liverpoolu 1:0.

"The Reds" są na ósmym miejscu z 16 punktami po 11 meczach. Broniący tytułu Manchester City zgromadził 26 i jest wiceliderem.