Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Portugal: Officials have built Europe's largest natural nativity scene

Portugal: Officials have built Europe's largest natural nativity scene
Miejscowa społeczność pielęgnuje tradycje związane z Bożym Narodzeniem. Zdj. ilustracyjne. (Fot. Getty Images)
Employees of the municipal council in Sabugal, in the north-east of Portugal, have built Europe's largest living nativity scene. Natural materials such as wood, mulch, leaves and moss were used to create it. Our community cherishes the traditions of Christmas, and for years the surrounding municipalities have been competing to see who can build the most beautiful nativity scene, said one Sabugal r
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Bożonarodzeniowa sceneria w Sabugal, która rozpościera się na powierzchni 1 500 m2, została usytuowana w pobliżu popularnego wśród turystów miejscowego zamku.

Jak poinformowała mieszkanka gminy Sabugal Maria Pinto, szopkę, w której występują żywe osoby i zwierzęta, można zwiedzać do 7 stycznia w centrum miasta.

"Zwyczaje Bożego Narodzenia są bardzo mocno pielęgnowane w naszym regionie, a miejscowe gminy od lat rywalizują ze sobą o to, która wybuduje najpiękniejszą szopkę" - zaznaczyła Pinto, podkreślając, że lokalna ludność bardzo ceni sobie chrześcijański charakter świąt.

"Mamy tu prawdziwe postacie, które nawiązują ubiorem do osób żyjących w czasach narodzin Jezusa Chrystusa. Są też prawdziwe zwierzęta hodowlane. Nie ma zaś fikcyjnych postaci, takich jak powszechne w popkulturze mikołaje" - wyjaśniła Portugalka.

Tymczasem jak poinformował Amadeu Neves, radny gminy Sabugal, szopka "imitująca Betlejem z czasów narodzin Jezusa" to projekt wymyślony i wykonany głównie przez urzędników lokalnych władz samorządowych, którzy zrealizowali go po godzinach pracy.

Żłóbek w Sabugal oraz towarzyszące mu sceny wykonane zostały z naturalnych i przyjaznych środowisku materiałów, takich jak m.in. pnie i konary starych drzew, liście, ściółki oraz mchu.

Władze portugalskiej gminy sprecyzowały, że kilkadziesiąt ton surowców do budowy nietypowej szopki, zostało pozyskanych z miejscowych lasów oraz parków. Pierwsze prace przy jej budowie ruszyły w październiku.

Czytaj więcej:

Włochy: Szopka bożonarodzeniowa całkowicie wykonana z ciasta do pizzy

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 01.03.2024
  GBP 5.0413 złEUR 4.3176 złUSD 3.9922 złCHF 4.5099 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement